Zloděj, kterého hledají policisté, jezdí nejspíš stříbrnou audinou

Zatím bezmocní jsou policisté z Benešovska při vyšetřování série vloupání do osobních automobilů, o kterých je spravili řidiči vykradených vozů.

„V této souvislosti proto žádáme veřejnost o pomoc,“ uvedla Veronika Čermáková, tisková mluvčí Policie ČR Benešov.

Při všech v poslední době zaznamenaných krádežích se pachatel dostal do kabiny vozů a co mu přišlo pod ruku, to vzal. A protože každý případ policisté pečlivě zaevidovali a dali o něm vědět prostřednictvím interního sdělovacího systému svým kolegům, zjistili, že se jednotlivé krádeže nápadně podobají způsobem provedení.

„Z toho vyplývá, že na několika místech Benešovska řádí nejspíše jeden a tentýž pachatel nebo skupinka více pachatelů,“ připomněla Veronika Čermáková s tím, že pachatel pokaždé vnikl do vozidla a z jejich interiéru si odnesl různé věci - batoh, finanční obnos, mobilní telefon, nářadí, nebo dokonce sluneční brýle.

Při vloupání do auta stojícího u vlakového nádraží v Choceradech v noci z 3. na 4. září zaznamenala kamera projíždějící automobil Audi nejspíš stříbrné barvy. Vozidlo by podle policistů mohlo patřit pachateli a policisté proto uvítají případné svědectví.