Ženy hubnou jinak než muži: potřebují rychlý výsledek kvůli motivaci a postupně změnit životní styl

Ženy to mají v hubnutí těžší než muži. Podle nejnovější studie společnosti KetoFit o celých 10 %, když oba vynaloží stejné úsilí. Nemůžou se spoléhat na testosteron, který zástupcům silného pohlaví vše usnadňuje: díky němu rychleji spalují tuky, hubnou i regenerují. Ženy na to podle odborníků musí jít zcela jinak: dosáhnout rychlých výsledků kvůli motivaci a přitom se soustředit na změnu životního stylu.

Testosteron násobí růst svalů a ty potřebují k fungování energii, nejčastěji z tuků. Proto muži spalují více energie než ženy. Ženám navíc ani sport neredukuje váhu tolik jako mužům. Nezbývá tedy než hledat jiné řešení a tím je motivace a pak důmyslná a trvalá změna stravy, což není nic jednoduchého -  je totiž prokázáno, že ženy mají emocionální vztah k jídlu a hůře se jim mění návyky zažité s konzumací a přípravou pokrmů.
 
Ženy potřebují rychlé výsledky kvůli motivaci
„Aby se ženy pro dlouhodobé hubnutí či udržení si postavy nadchly, potřebují vidět alespoň malý výsledek v co nejkratší době, proto jsme se nejprve zaměřili na vytvoření ideální diety pro české ženy a následně na systém zdravého stravování z běžně dostupných surovin,“ vysvětluje Filip Degl ze společnosti KetoFit.
Odborníci na svých kolegyních vyzkoušeli bezpočet fint na shazování kil. Nechali je otestovat různé diety a přitom vědecky zkoumali, co se s jejich těly i psychikou děje. Jako nejúčinnější jim vyšla proteinová dieta, protože specifikum českých žen je závislost na tzv. vysokoglykemických sacharidech neboli moučných potravinách.
„První proteinové náhrady jídla jsme začali vyvíjet, když jsme se snažili pomoct zhubnout kolegově kdysi první lásce. Nadváha ji trápila a zkusila už všechno možné. S námi se jí podařilo shodit postupně pětadvacet kilogramů,“ vzpomíná Filip Degl. 
Dalším případem byla kolegyně, která se už od střední školy věnovala fitness, měla zkušenosti se všemi dostupnými způsoby tvarování postavy, ale nedokázala pomoct upravit váhu maminky, která měla zdravotní problémy. Jednoduchost a funkčnost KetoFitu jí pomohla ve velice krátké době. „Protože chceme vidět výsledky v reálném životě, testujeme nové produkty nejčastěji na vlastní rodině a kamarádkách. Pokaždé něco ještě trochu zdokonalíme nebo chuťově ušijeme na míru Češkám. Dnes tak nabízíme sedmadvacet druhů proteinových kaší (nejoblíbenější je švestková), osm příchutí koktejlů (úspěch má zejména smetanové podmáslí), čtyři různé polévky a čtyři druhy omelet,“ vyjmenovává Filip Degl.
 
Dieta, která vás zbaví chuti na sladké
KetoFit je specifický v tom že snižuje přísun sacharidů a tím i jejich hladinu v ženském těle. Tak se nastartuje proces zvaný ketóza, který má hned dvě výhody: 1. nemáme hlad, 2. tělo čerpá energii hlavně z tuků (sacharidy jako zdroj energie nejsou k dispozici, KetoFit jejich nepřítomnost vyvažuje přidáním šetrných výtažků a vlákniny). V důsledku toho klesne glykemický index veškeré potravy, sníží se tím hladina hormonu inzulínu, který se stará o cukry a provokuje chuť na sladké (a který je mimochodem anabolizující). Režim se obrátí z ukládání na spalování tuku, bez pocitu hladu ovšem i složitého vaření: na každý den máte balíček, obsahující 7 jednoduše připravitelných jídel. 
Za týden tak ženy zhubnou zhruba 2,5 kilogramu. KetoFit dieta by se v jednom intervalu neměla držet déle než tři týdny. „To je však dostatečná doba pro poměrně velkou změnu i na to, aby ženy dokázaly plynule přejít na zdravou stravu připravovanou z běžných surovin. Spoustu jednoduchých receptů najdou na portále ketofit.cz, anebo se mohou poradit s naším výživovým poradcem,“ doporučuje Filip Degl.
 
Fígle s čokoládou
Naučit se vařit zdravě české ženy dokážou, zcela se zbavit chuti na sladké, konkrétně na čokoládu, však bývá složitější. Podle odborníků jde totiž často více o psychickou záležitost, která se hůře odbourává. Odborníci z KetoFit proto do některých jídel zahrnuli také živiny obsažené v čokoládě a kakau. „Je to rafinované, jako kdybyste jedly zdravou zeleninu plnou vlákniny, ale vaše tělo si myslelo, že jíte čokoládu. Takže je spokojené vaše tělo i mozek,“ uzavírá Filip Degl z KetoFit.
 
V čem jsou ženy při hubnutí lepší než muži 
- Jsou více emotivní, proto se dokážou silněji namotivovat.
- Umí lépe mapovat pocity z dosažených výsledků a využívat jich k větší aktivitě. 
- Z nákupu potravin i přípravy jídel si dokáží vytvořit rituál.
- Rády zkouší nové věci.
- Je jim bližší si z hubnutí udělat hru.