Ze Sázavafestu na silnice podnapilé řidiče nepustíme

Tisíc trubiček pro detalkoholovou zkoušku a každá policejní hlídka vybavená elektronickým testerem je výzbroj připravená na motorizované návštěvníky Sázavafestu, který vypukne v benešovských Táborských kasárnách za týden.  

„Ve spolupráci s Besipem umožníme každému řidiči, který si nebude jistý, zda už z něho alkohol vyprchal, v  areálu festivalu kontrolně dýchnout. A když bude zkouška pozitivní, tak si počká, dojde se projít či na jídlo nebo na další koncert. Nikoho s alkoholem v krvi nechceme za volantem na silnicích vidět," ujistil Pavel Mareš, vedoucí benešovského územního odboru Policie České republiky.

Vloni policisté zjistili 24 případů řízení motorových vozidel pod vlivem alkoholu a další řidiče se stopami drog v organismu. Většina z nich byla řešená jako přestupky, menší část jako trestné činy.
 
Policejní hlídky budou od příštího čtvrtka do neděle rozmístěné na území Benešova a v jeho okolí podobně jako vloni při premiéře v Táborských kasárnách.
 
Vedoucí policistů z Benešovska předpokládá i podobné nasazení sil jako vloni. „Včetně vrtulníku a monitorovací techniky," upozornil Mareš s tím, že zajištění akce připraví policejní rozpočet o nemalé finanční částky.
 
Pro návštěvníky v nesnázích bude u vstupu k dipozici kontaktní stánek Policie ČR.