Vybavte děti do bazénu, na koupaliště i na pláž

Plavání je rozhodně jeden z nejpřínosnějších sportů, a to jak pro dospělé, tak pro děti. Je nezpochybnitelné, že se při něm děti otužují, zvyšuje se vitální kapacita jejich plic a hlavně se rozvíjí jejich pohybové dovednosti a správné držení těla. 

Odborník radí: Lze se s ročním miminkem koupat ve volné vodě, v rybníce či řece?
 
Odpovídá Štěpánka Štrougalová, plavání s dětmi www.juklik.cz
 
„Otázka je, čemu říkáte koupat. V případě, že si roční mimčo bude chvíli cachtat nožky na břehu řeky, tak je to asi bez problémů. Ovšem nějaké delší opravdové koupání nebo snad potápění nelze v přírodní vodě doporučit. I voda, která vám vizuálně přijde zcela čistá, může nést mikrobiologické riziko. A dalších možných potíží je celá řada. V případě, že si chcete s dítětem zaplavat, navštivte nějaký specializovaný klub. Tam se dítě postupně naučí lepší adaptaci na vodní prostředí, kterou do budoucna určitě oceníte. A na přírodní vodu si raději počkejte. Ona neodplave.“
 
A jak se na vodní hrátky vybavit? Máme pro vás spoustu zajímavých tipů:
 
Kamarádka kosatka
Dětský voděodolný batoh LittleLife Dristore Daysack má 5l hlavní prostor pro uložení ručníku, plavek a plaveckých pomůcek, tajnou kapsičku na mince, nastavitelné ramenní popruhy, hrudní popruh a štítek pro vepsání adresy. Prodává Skibi.cz za 949 Kč
 
Miminka ve vodě v pohodě
Dětské plenkové plavky Iplay i pro ty nejmenší plaváčky, vhodné pro první seznamování s vodou, nahrazují papírové plenky do vody na jedno použití. Prodává Ski a Bike Centrum Radotín za 399 Kč.
 
Pestrá jako medúza
Dětská plavecká silikonová čepice Fashy s pro bazén i na dovolenou. Prodává Skibi za 169 Kč.
 
Pro malé princezny
Dívčí dvoudílné plavky Noppies Fun Bikiny s okrasnými volánky a živůtkem s překříženými ramínky v barevném pruhovaném provedení. Více na Skibi.cz. Cena: 408 Kč.
 
Do vody i na pláž
Dětské koupací šortky po kolena Reima Fidzi s vysokou UV ochranou mají vysoce prodyšný a rychleschnoucí materiál, jsou vhodné pro hraní na suchu i ve vodě. Prodává Ski a Bike centrum Radotín za 419 Kč.
 
Jako ryba ve vodě
Plavecká čepice pro děti Fashy s motivem žraloka s ploutví vhodná do bazénů i na dovolenou. Prodává Skibi za 199 Kč.
 
Plavky s UV ochranou
Koupací plenkové kalhotky s UV ochranou Reima Belize mají přiléhavý střih, který udrží pevné látky, elastický pas se šňůrkou na stažení v pase a ochranný UV faktor 50+. Prodává Skibi za 423 Kč
 
Vodní dobrodružství s Angry Birds
Dětské plavací šortky Reima Angry Birds s celoplošným potiskem a vysokým UV faktorem. Prodává Skibi.cz za 608 Kč.
 
Letní šortky pro malé supermany
Chlapecké letní kraťasy s UV ochranou Reima Angry Birds z prodyšného a rychleschnoucího materiálu, se síťovanou podšívkou. Prodává Skibi.cz za 615 Kč.
 
Plavky pro mladé dámy
Dívčí plavky Reima Sumatra s UV faktorem a celoplošným potiskem. Prodává Ski a Bike centrum Radotín za 576 Kč.
 
Pro malé potápěče
Dětský koupací overal s UV ochranou Reima Angry Birds s oblíbenými prasátky, dlouhým zipem a trvalou ochranou proti UV záření. Prodává Ski a Bike centrum Radotín za 1 088 Kč.
 
Kamarádka Stella
Jednodílné dívčí plavky Reima Angry Birds s s UV ochranou 50+ a potiskem se Stellou z Angry Birds. Prodává Skibi.cz za 848 Kč.
 
Pro milovníky vodních ptáků
Chlapecké boardšortky Quiksilver Pollybird v modré barvě s potiskem vodního ptactva. V pase stahování na šňůrku. Více na Ski a Bike Centrum Radotín. Cena 800 Kč.
 
Plavky pro nejmenší plaváčky
Jednodílné plavky Speedo Seasquad Placement pro nejmenší plavce, vhodné pro pobyt v bazénu i na pláži. Prodává Skibi za 540 Kč. 
 
Sluníčko ve vodě
Dětský plavací obleček Sluníčko Splash About má protisluneční ochranu SPF 50+ a je ideálním pomocníkem pro výuku plavání. Jednotlivé plováky lze postupně odstraňovat, až do doby, kdy dítě plave samo. Více na Ski a Bike Centrum Radotín. Cena 999 Kč.
 
Malý průzkumník
Dětské plavecké brýle Speedo Mariner Junior mají nastavitelný nosník a pásek a skla potažená UV ochranou a ochranou proti mlžení. Prodává Skibi za 329 Kč. 
 
Pás pro snadnější plavání
Dětský plovací pás do vody s nastavitelnou délkou popruhu a zapínáním na sponu nadnáší dítě při plavání. Prodává Skibi za 186 Kč.
 
Kamarádka kačenka
Pěnová plavací deska Dena kačenka při plavání nadnáší dítě. Prodává Skibi.cz za 170 Kč. 
 
Zábava s rybičkou 
Látková ryba do vody Fashy pro zábavné koupání. Ryba snadno nasákne vodu a děti si s ní užijí spoustu zábavy. Více na Skibi.cz za 79 Kč. 
 
Jako na voru 
Plavecká destička Speedo Sea Squad Minikick s potiskem je skvělou pomůckou pro výuku plavání. Prodává Ski a Bike centrum Radotín za 300 Kč. 
 
Malí potápěči
Dětský potápěčský set Speedo Glide pro první podvodní dobrodružství. Souprava obsahuje plavecké brýle, šnorchl a ploutve se silikonovým páskem pro seřízení. Na Skibi.cz za 840 Kč.