Vlaky do Vlašimi a Trhového Štěpánova deset dní nepojedou

Motorové vlaky na železniční trati Benešov –  Trhový Štěpánov nebudou tolik drncat. V průběhu desetidenní nepřetržité výluky  svaří odborné čety styky kolejnic v okolí Domašína a ve vlašimské stanici.  

Přerušení provozu od úterního rána do čtvrtka 11. září odpoledne využijí správci tratě hlavně pro opravu výhybek, výměnu pražců a obnovu přípojných polí na východní straně nádraží ve Vlašimi i opravu železničního přejezdu v Blanické ulici u garáží ČSAD. Na řadu se dostanou i podbíječky pro výškové a směrové srovnání kolejí.

České dráhy proto musí po dobu výluky všechny vlaky nahradit autobusovou dopravou, která pojede podle výlukového jízdního řádu.
 
Zastávka Znosim nebude obsluhovaná autobusy Benešov – Trhový Štěpánov a opačně, ale pro cestující do a ze zastávky Znosim je zřízená linka náhradní dopravy „Z" Vlašim – Znosim a opačně.
 
Zastávka Lhota Veselka nebude po dobu výluky obsluhovaná vůbec.
 
Výluka je od úterý 2. října od 8 hodin (vlak Os 19106 ještě projede,  Os 19107 je již nahrazený autobusem) do čtvrtka 11. října  do 16 hodin (vlak Os 19115 již projede, Os 19118 je ještě nahrazený autobusem).