Ve Středočeském kraji opět klesly ceny pohonných hmot

Ve Středočeském kraji v uplynulém týdnu opět klesly ceny pohonných hmot. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil o 14 haléřů na 35,65 koruny za litr, nafta o devět haléřů na 35,71 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje. 

Nejdražší benzin je nyní na Berounsku, kde za litr řidiči průměrně zaplatí 36,65 koruny. Jen o tři haléře nižší je průměrná cena benzinu na Benešovsku, který obvykle bývá nejdražším středočeským regionem s pohonnými hmotami. Nejlevnější je benzin naopak na Mělnicku, kde litr stojí 34,68 koruny. Pod hranicí 35 korun se benzin prodává také na Rakovnicku. 
    
Nejdražší nafta je rovněž na Berounsku, kde se litr nyní průměrně prodává za 36,62 koruny. Přes 36 korun stojí diesel také na Benešovsku a Praze-západ. V ostatních regionech kraje jsou ceny nafty pod touto hranicí. Nejlevnější je diesel na Mělnicku, kde se průměrně prodává za 35,01 koruny. 
    
V porovnání s celostátním průměrem jsou ceny pohonných hmot ve středních Čechách stále vyšší. Litr Naturalu 95 se v Česku prodává za 35,50 koruny, nafta se průměrně prodává za 35,61 koruny za litr.
 
zdroj: ČTK