Ve Středočeském kraji mírně vzrostly ceny pohonných hmot

Ve Středočeském kraji v uplynulém týdnu vzrostly ceny pohonných hmot. Nejprodávanější benzin Natural 95 v průměru zdražil o 17 haléřů na 36,45 koruny za litr, nafta o 11 haléřů na 35,93 koruny za litr. Vyplývá to z aktuálních údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje. Nejvýhodnější ceny paliv jsou na Mělnicku a Rakovnicku, nejdražšími regiony jsou pro motoristy Berounsko a Benešovsko. 

Nejlevnější benzin se prodává na Mělnicku, kde litr průměrně stojí 35,74 Kč. Na Rakovnicku je pouze o jeden haléř dražší. Pod cenou 36 korun za litr se Natural 95 prodává ještě na Kolínsku, Kutnohorsku a Mladoboleslavsku. Na Berounsku za něj naopak řidiči zaplatí 37,64 Kč/l a na Benešovsku 37,51 Kč/l. Hranici 37 korun překonávají také průměrné ceny v regionu Praha-západ. 

Nafta je teď nejlevnější na Rakovnicku, kde řidič za litr průměrně zaplatí 35,31 koruny. Pod hranicí 36 korun se diesel prodává také na Kladensku, Kolínsku, Kutnohorsku, Mělnicku, Mladoboleslavsku, Praze-východ a Příbramsku. Nejdražší je na Benešovsku, kde litr nafty stojí průměrně 36,58 koruny. Jen o dva haléře je levnější na Berounsku. Za více než 36 korun se prodává ještě na Nymbursku a Praze-západ. 
    
Ceny ve středních Čechách jsou nyní mírně vyšší než celostátní průměr. Natural 95 v zemi průměrně stojí 36,34 Kč/l a nafta 35,90 Kč. Nejdražší pohonné hmoty jsou v Praze, nejlevněji naopak tankují řidiči v Jihočeském kraji.
 
zdroj: ČTK