V zájmových kroužcích jsou ještě volná místa

Po skončení bohatých prázdninových aktivit zahájil svou činnost v novém školním roce Dům dětí a mládeže Benešov, organizující mimoškolní aktivity mnoha zdejších dětí.

Letos nabízí výběr z 82 zájmových kroužků, do nichž je již přihlášeno více než dvanáct set účastníků, což svědčí o jejich oblibě i kvalitním vedení.

Zájem je nejvíce o sportovní aktivity jako je plavání, atletika, gymnastika, moderní tanec, míčové hry, střelba a v posledních letech také krasobruslení. Dobré jméno mají kroužky výtvarného charakteru – malování, keramika nebo dívčí kluby. Zájem je také o techniku nebo hru na hudební nástroje. Nové jsou letos v nabídce například „Logik“, „Fitness pro náctileté“ či kreativní dílna netradičních výtvarných technik pro děti od 5. třídy. Na tyto kroužky se můžete ještě přihlásit.

Volná místa nabízí i specializované činnosti jako „Záchranář“ pro zájemce o zdravovědu a první pomoc, „Dračí doupě“ a „Fantasy“ spojené s airosoftem pro děti od 10 let, železniční modeláři, elektronika a robotika, volejbal, flétnový soubor pro pokročilejší malé flétnisty nebo hra na klavír. Doplnit je možné i skupiny s výukou anglického jazyka.

DDM je příspěvkovou organizací určenou především pro děti školního věku a mládež. Tak je nastaven i státní příspěvek na činnost poskytovaný krajským úřadem. Proto je možné otevřít v letošním roce pouze jeden zájmový kroužek pro předškolní děti a jeden určený rodičům s dětmi.

www.benesov-city.cz