V Jílovém u Prahy byla slavnostně otevřena přístavba nového pavilonu mateřské školy

Dnes 29. 7. 2014 byla slavnostně přestřižena páska před novým pavilonem jílovské školky při příležitosti ukončení projektu spolufinancovaného prostřednictvím ROP Střední Čechy.  

V rámci projektu byl ke stávajícímu objektu mateřské školy přistavěn nový pavilon z modulových jednotek o kapacitě 28 dětí. Vzniklo tak nové oddělení mateřské školy s novým sociálním zařízením a vybavením. Kapacita celé školky je nyní 236 míst. V návaznosti na realizaci projektu byla vytvořena tři nová pracovní místa.
 
Spokojena s výsledkem je i starostka města Květa Halanová, která dodává: „Jílové u Prahy zaznamenalo v posledních letech mohutnou výstavbu, a s tím spojený nárůst obyvatel a malých dětí.  Uspokojení poptávky rodičů po umístění dětí do školy a školky v místě bydliště pro nás bylo velkým tématem. Díky dotacím se nám již podařilo rozšířit školu. Letos jsme z dotací rozšířili i školku. Už se těšíme, jak po prázdninách přivítáme nové děti.“
 
Celkové náklady akce jsou ve výši 5,7 milionu korun, z toho 80 procent pokryla dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj a zbytek zaplatí město jako zřizovatel školky.