V benešovské nemocnici mají nové rentgeny

4. 12 2018 | V  úterý 4. prosince v Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov slavnostně otevřeli zrekonstruované oddělení RTG - skiagrafie. Nové rentgeny jsou kvalitnější a na tomto velmi vytíženém oddělení urychlí provoz. Všechny jsou vybavené přímou digitalizací obrazu a pracují s mnohem nižší dávkou záření.

V rámci dotace si nemocnice pořídila také pojízdný RTG přístroj s přímou digitalizací. „Jsme rádi za nové rentgeny. Tím, že došlo k přímé digitalizaci, jsou snímky kvalitnější a pacientům se zkrátí doba čekání na snímky,“ řekla primářka Oddělení radiologie a zobrazovacích metod Lenka Plšková.

Rentgenologický systém měnila nemocnice naposledy před deseti lety. Modernizace vyšetřoven, včetně technického vybavení, stála 22 milionů korun a veškeré náklady pokryla investiční dotace Středočeského kraje, jediného akcionáře nemocnice.

„Jsme velmi vděční Středočeskému kraji za možnost nákupu nových přístrojů na RTG oddělení, protože staré přístroje byly za hranici své životnosti,“ připomněl předseda představenstva benešovské nemocnice Roman Mrva.

Zrekonstruované prostory a nové přístroje si přijel prohlédnout radní Středočeského kraje pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk a také přestřihl pásku. „Jsem rád, že investice, které poskytl benešovské nemocnici Středočeský kraj, jsou smysluplně použity,“ dodal.

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO