V Benešově proběhne filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA

Filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA je celovečerní promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, extrémních zážitcích a sportech. Od 2. února do 22. března 2012 jej mohou zhlédnout diváci ve 111 městech ČR.

Ve čtvrtek 23. února zavítá do Benešova, do čajovny U Veselé konvičky, Malé náměstí 73, Benešov. Spolupořadatelem festivalu je město Benešov.

HLAVNÍ PROMÍTANÉ FILMY:

Co se stalo na ostrově Pam
Film je o polské dvojici horolezců, kteří se snaží zdolat nejvyšší pobřežní útes na světě za velmi nehostinných podmínek. Jediná přístupová cesta pod 1500m vysokou kolmou stěnu v Grónsku vede po moři a nelze ji zdolat jinak než na kajaku.
Délka: 30 minut
Režie: Eliza Kubarska, Polsko

Life Cycles
Film, který osloví všechny bikery a z ostatních bikery udělá. Geniálně technicky propracovaný snímek vás vtáhne do světa ďábelských jízd ve všech ročních obdobích.
Délka: 43 minut
Režie: Derek Frankowski, Ryan Gibb, Kanada

Mazungu
Film dokumentující sjezd celé řeky Kongo od pramene k moři na kanoi. Skotský dobrodruh Phil Harwood se vydává na nedezpečných 5000km nejtemnějším koutem tropické Afriky. Tento film dokazuje, že i v 21. století lze podnikat opravdové expedice a čelit neuvěřitelným dobrodružstvím.
Délka: 48 minut
Režie: Phil Harwood, Velká Británie

Odkud není návratu
Sugestivní snímek o výpravě amerických horolezců na dosud neslezenou východní stěnu tibetského Mt. Edgaru. Film je svědectvím prastaré pravdy, že hory jsou nevyzpytatelné a ne vždy hrdinové expedičních filmů přežijí.
Délka: 24 minut
Režie: Wade Johnson a Peter Mortimer, USA

Ve vlčí kůži po stopách Džingischána
Vynikající cestovatelský film o putování z Mongolska napříč střední Asií do Evropy. Mladý dobrodruh bez zkušeností s koňmi si splnil svůj sen. Koupil koně a vyrazil na 10 000 km dlouhou cestu.
Délka: 43 minut
Režie: Tim Cope, Austrálie

Úlitba Ganéšovi
Lezecký film z Indie, kde se pro mnohé lezce naskýtá náročná stěna Ganesh. Francouzský lezec se ve filmu pokusí o její zdolání.
Délka: 15 minut
Režie: Vladimir Cellier, Julien Nadiras, Francie (Baraka Films)

Nejdelší cesta
Film o ročním putování od západu k východu Číny. Dynamický film s technickou nápaditostí a silnou myšlenkou.
Délka: 5 minut
Režie: Christoph Rehage, Německo

Více informací na: http://www.hedvabnastezka.cz/expedicni-kamera .

www.benesov-city.cz