V Benešově bude dál vládnout Volba pro město starosty Hlavničky

V Benešově bude i v dalších čtyřech letech vládnout Volba pro město dosavadního starosty Jaroslava Hlavničky. Koaliční smlouvu uzavře s ODS, TOP 09 a STAN. Dohromady budou mít 14 z 27 křesel. Místo starosty připadne Volbě pro město, řekl dnes Hlavnička ČTK. ČSSD, ANO a KSČM se tak ocitnou v opozici. Sociální demokraté přitom měli ambice sestavit v Benešově koalici a uzavřeli kvůli tomu spojenectví s ANO. 

"Je to zatím dohodnuté ústně, předpokládám, že všichni své závazky splní," uvedl Hlavnička. Rozdělení křesel v městské radě a další personální věci budou zveřejněny po podpisu koaliční smlouvy, což by mělo být v pátek. Nové vedení města bude zvoleno na ustavujícím jednání zastupitelstva 11. listopadu. 
    
V Benešově teoreticky mohla vzniknout i koalice bez vítězné Volby pro město. ČSSD a ANO, které skončily na druhém a třetím místě, uzavřely dohodu o společném postupu při povolebních jednáních a hledaly k sobě dalšího koaličního partnera. Souběžně vedla povolební jednání i Volba pro město. 
    
Volba pro město s nezávislými kandidáty získala v komunálních volbách sedm mandátů, ČSSD jich má šest a ANO pět. Tři křesla obsadila ODS. Do zastupitelstva se ještě dostala uskupení STAN a NK - Spolu PRO Benešov, TOP 09 a KSČM, které mají po dvou mandátech. 
    
V minulém volebním období v Benešově vládla koalice složená z Volby pro město, ODS a TOP 09. Dohromady měla 18 z 27 mandátů. V opozici zůstaly ČSSD a KSČM. 
 
zdroj: ČTK