Už 140 let dobrovolnického sboru

Dobrovolní hasiči pomáhají obyvatelům Pyšel již 140 let. Tohle úctyhodné výročí si ti současní připomněli v sobotu 15. září.

Centrální část města zabrala požární technika pořadatelů, ale také 15 sborů z bližšího i vzdálenějšího okolí z Benešovska, Prahy - východ i hlavního města. Ti své opečovávané a stále funkční historické exponáty vystavili také u místního kostela.

„Pro návštěvníky jsme si připravili celkem šest ukázek zásahu hasičů a to za pomoci techniky od nejstarší po nejmodernější,“ uvedl Pavel Smutný, zástupce velitele SDH Pyšely a moderátor programu na pyšelském náměstí.

Děti si zase zadováděly v zahradě za hasičárnou ve skákacím hradu, mohly si zasoutěžit o ceny a také se přiučit od zdravotnických záchranářů. Všem pak k dobré náladě vyhrávala dechovka.

V Pyšelích ale nebyla v sobotu k vidění pouze technika hasičská. Nádvoří tamního zámku sloužícího jako domov seniorů, zaplnily veterány automobilové a motocyklové s datem výroby nejpozději v roce 1945.

„Příznivci veteránů z Pyšel a okolí jsou našimi kamarády, tak jsme se domluvili na společné akci,“ vysvětlil Pavel Smutný.

Večer k tanci i poslechu zahrála účastníkům oslav při tancovačce kapela Horváth Band.