Tři zranění při pádu dvou malých letadel

Ve Středočeském kraji v sobotu spadla dvě malá letadla. U Tvoršovic na Benešovsku se při pádu vážně zranil pilot, kterého záchranáři přepravili vrtulníkem do nemocnice v pražském Motole. Další letadlo spadlo na letišti v Mladé Boleslavi, dva lidé byli lehce zraněni. ČTK to zjistila od policie, hasičů a záchranářů.

Nehoda na Benešovsku se stala před 18:00. Pilot utrpěl otřes mozku a zlomeninu čelisti, do nemocnice byl podle náměstka ředitele středočeských záchranářů Petra Macha převážen ve stabilizovaném stavu. Na letadle vznikla škoda milion korun, řekl ČTK mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek. Za nehodou by podle policie mohl být nezvládnutý manévr pilota. "Příčina se ale teprve bude zjišťovat," zdůraznil Vinčálek.

Na letišti v Mladé Boleslavi spadl podle mluvčí krajských hasičů Lenky Kostkové historický ultralight, který po pádu začal hořet. Pilot a pasažér byli lehce zraněni. Hasiči podle mluvčí oheň zlikvidovali za několik minut. Škoda je podle odhadů 50.000 korun. Na letišti se konal letecký den, který navštívilo přes 7000 lidí.
 
zdroj: ČTK