Tradiční Benešovský jarmark

V úterý 01. 05. 2012 vás zveme na tradiční Benešovský jarmark, který nabídne celodenní program pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Všechny akce se budou odehrávat v samotném centru města - Masarykovo náměstí, Malé náměstí, ul. Vnoučkova, Nová Pražská, Tyršova, parkoviště Pod Brankou. Program je určen pro návštěvníky všech věkových skupin. Benešovský jarmark bude i letos, v duchu tradice, obohacen o nové nabídky, jako např. dílničky pro děti s malováním keramiky či výrobou mincí.

Na Malém náměstí tak vyroste dobové tržiště se staročeským jarmarkem, k vidění zde budou různá řemesla jako umělecký kovář, sedlář, kameník, svíčkař, drátenice, přadlena, řezbář , ale i výrobky, jako jsou vitráže, keramika, ošatky, košíky a další. Děti zde uvítají scénu s pouličním divadélkem a pohádkami Loupežníci či Prostě potvory. Program pro děti zajistí také Dům dětí a mládeže Benešov, který bude mít své stanoviště před Muzeem umění a designu. 
 
Na Masarykově náměstí vyrostou dvě hlavní scény, na kterých můžete zhlédnout představení Komorního studia Áčko, Wabiho Daňka, Horváth Band, Žlutého psa nebo Miro Žbirku. Stánkový prodej naleznou návštěvníci jarmarku v přilehlých ulicích Vnoučkova, Nová Pražská a Tyršova. Pro nejmenší vyroste na parkovišti Pod Brankou již tradiční lunapark se spoustou atrakcí a prodejních stánků.