Středočeský kraj chystá opravy a zateplení škol za 17,5 mil. Kč

Středočeský kraj chystá rekonstrukce a zateplení školních budov za 17,5 milionu korun. Novou podobu dostanou školy v Kolíně, Benešově, Vlašimi na Benešovsku a Příbrami. Kraj na akce získal peníze z Evropské unie, sdělila dnes ČTK mluvčí hejtmanství Nicole Mertinová. 

Přes 9,7 milionu korun půjde na zateplení Střední průmyslové školy strojírenské a Jazykové školy v Kolíně. Sníží se díky tomu energetická náročnost budovy i dopady na životní prostředí. Proměnou projde také Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola v Benešově, která získá šest milionů korun na výstavbu učeben a skleníku. 
    
Zhruba 1,5 milionu korun dostane Střední průmyslová škola ve Vlašimi, která peníze použije na stavební úpravy vnitřních prostor. V plánu má rekonstrukci nevyužívané části budovy, kde vznikne multifunkční přednášková aula. 
    
Posledním projektem je zateplení dílen Odborného učiliště, Praktické školy, Základní a Mateřské školy v Příbrami. Na opravu poškozené fasády půjde 300.000 korun. Kromě pláště budovy se také vymění střešní okna. 
    
Na projekty středních škol, jejichž zřizovatelem je Středočeský kraj, bylo z regionálního operačního programu letos proplaceno už téměř 30 milionů korun. 
 
zdroj: ČTK