Společnost Next letos slaví již 26 let na českém trhu

28. 06 2017 | Firma Next je tradičním výrobcem bezpečnostních dveří v České republice, která je na trhu již od roku 1991. Její zakladatelé Ivan Pavlíček a Miloslav Kothera patřili k průkopníkům ve výrobě vchodových bezpečnostních dveří na našem trhu.  

Dnes firma Next ročně vyrobí a prodá okolo 5000 kusů bezpečnostních dveří, například v Praze má téměř každý čtvrtý byt dveře této značky. Výrobní hala v Budyni nad Ohří zaměstnává několik desítek odborných řemeslníků, centrála v Praze a pobočky v Brně, Plzni, Ostravě a Hradci Králové pak disponují vyškoleným týmem obchodníků a montážníků, kteří zpracovávají zakázku od prvotní konzultace a zaměření až po samotnou realizaci. A v čem tkví tajemství nezničitelných dveří Next? 

Základem kvalitních bezpečnostních dveří je jejich certifikace

Vstupní bezpečnostní dveře do bytu musí splňovat atest 3. nebo lépe 4. bezpečnostní třídy. Protože zejména bytové dveře, především v paneláku, jsou často jediným reálným vstupem, je 4. bezpečnostní třída maximem, co můžete pro své bezpečí udělat. „Ze zákona je také povinnost mít v bytě dveře, které mají certifikovanou požární odolnost, která zaručí, že bezpečnostní dveře plní i ochranu požární.  Za splnění této povinnosti ručí majitel bytu. Na tuto podmínku dbáme u všech našich vchodových dveří,“ říká Ivan Pavlíček, jednatel firmy Next. Vstupní dveře do domu pak musí kromě bezpečnosti poskytovat i tepelnou ochranu, a proto jsou zde vhodnější dveře silnější konstrukce. 

O výsledné bezpečnosti dveří rozhoduje i bezpečnostní zámková vložka a dveřní kování. Tyto doplňky musejí být minimálně ve stejné bezpečnostní třídě jako samotné vstupní bezpečnostní dveře do bytu či domu.

Odolnost dveří určují materiály

Pro kvalitní a odolné bezpečnostní dveře jsou rozhodující zejména použité materiály. Vhodná je kombinace oceli, kovu, dřeva a pevné výplně. Rozhodující jsou také jistících body dveří. Základní řada dveří Next nabízí 17 jistících bodů u bytových dveří a 19 u vchodových dveří do domu. Svou roli hrají také integrované seřizovací panty a pevné jistící čepy. „Našim dveřím věříme, a proto na ocelový skelet a kovový zamykací mechanismus, tj. na klíčové součásti dveří, poskytujeme záruku za jakost v délce 10 let, při pravidelných revizích až 20 let,“ uzavírá Ivan Pavlíček.

Tipy na vybrané bezpečnostní dveře:

Bezpečnostní dveře do bytu NEXT SD 101 
Poskytnou účinnou ochranu proti vloupání, zajistí protipožární odolnost, tepelnou a protihlukovou izolaci i kouřotěsnost. Lze je použít do původní nebo nové kovové zárubně. Jejich montáž je rychlá, snadná a čistá. Dveře patří do 3. bezpečnostní třídy, mají 17 jistících bodů, integrovaný rozvorový systém, dvojité celoplošné pancéřování plechem. Povrch dveří je tvořen moderními materiály: laminátem, dýhou či masivním dřevem. Cena za komplexní řešení je 25 000 Kč a zahrnuje: bezpečnostní dveře, povrch dveří, bezpečnostní kování, bezpečnostní vložku a certifikovanou instalaci, která má zásadní vliv na výslednou bezpečnostní úroveň. Více na www.next.cz

Vchodové bezpečnostní dveře NEXT SD 102
Nejmasivnější vstupní dveře do domu této kategorie na trhu, vhodné jako venkovní vchodové dveře. K dostání jsou také ve dvoukřídlé či prosklené variantě. Umožňují výrobu bezpečnostní repliky historických dveří. Díky masivní konstrukci v kombinaci se zárubní, splňují nejvyšší požadavky na zabezpečení i na tepelnou izolaci. Dveře patří do 3. bezpečnostní kategorie, mají tuhou ocelovou kostru s rámem, žebrováním a oboustranným krytím plechem a 19 jistících bodů. Vstupní dveře SD 102 mohou být ovládané buď klasicky klíčem, nebo čtečkou otisků prstů, klávesnicí, bezkontaktním čipem apod. Základní cena samotných dveří od 18 000 Kč, více na www.next.cz.

Designové bezfalcové bezpečnostní dveře NEXT SD 104 
Představují zcela novou generaci skrytých bezpečnostních dveří ve skrytých bezpečnostních zárubních. Díky svému jedinečnému bezfalcovému řešení umožňují bezpočet netradičních designových variant. Konstrukce byla navržena s ohledem na komfortní tepelně izolační vlastnosti. Tyto dveře patří svými parametry k absolutní špičce v oboru. Mají 18 jistících bodů, skryté zárubně lícující se zdí, skryté 3D panty integrované v zárubni, dvojité těsnění zajišťující dokonalou tepelnou i zvukovou izolaci. V nabídce jsou také s bezpečnostním prosklením, pokud je potřeba více světla v zádveří. Cena je od 45 800 Kč, více na www.next.cz.
 

 

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO