Setkání u babyboxu benešovské nemocnice se členy skupiny Tři sestry

Ve čtvrtek 1. 11. 2012 navštívili Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov, a. s. dva členové hudební skupiny Tři sestry, která v září věnovala nemocnici šek v hodnotě 50 000 Kč na roční provoz babyboxu.

U babyboxu proběhlo setkání Veroniky Borovkové (harmonika) a Ronalda Seitla (kytara) z kapely Tři sestry s MUDr. Michalem Oščipovským, ředitelem nemocnice a zdravotnickým personálem.

„Jsme velice rádi, že se skupina Tři sestry rozhodla podpořit zrovna náš babybox a podílet se tak s námi na záchraně dětských životů a na pomoci osobám, které se dostali do tíživé životné situace,“ poděkoval členům kapely MUDr. Michal Oščipovský, ředitel benešovské nemocnice.
 
Staniční sestra novorozeneckého oddělení Šárka Šnajdrová paní Borovkové a panu Sejtlovi popsala, jak babybox funguje a ukázala vnitřní prostory babyboxu, ve kterém byla pro ilustraci uložena místo opravdového miminka panenka.
 
„Babybox je opravdu úžasná věc, která má svůj smysl, i kdyby zachránil život jen jednomu dítěti. A benešovskému babyboxu se podařilo zachránit již dva dětské životy, z čehož máme radost a víme tak, že jsme podpořili opravdu důležitou a užitečnou věc,“ řekla Veronika Borovková z kapely Tři sestry.
 
Po prohlídce umístili hudebníci na babybox samolepku s logem dobročinného fondu „Tři sestry pomáhají“ vedeného při Nadaci VIA, ze kterého pochází částka 50 000 Kč věnovaná nemocnici na podporu babyboxu.
 
Babybox benešovské nemocnice byl zprovozněn v roce 2009 a za dobu svého fungování zachránil již dvě miminka - první v červnu 2011 a druhé v září 2012, jen pár dní po předání šeku od skupiny Tři sestry, které proběhlo na závěrečném koncertu letošní Open Air sezóny (7. 9. 2012 ve Vestci u Prahy). Peníze na podporu babyboxu kapela střádala v průběhu uplynulého půl roku i za pomoci svých fanoušků. 
 
Část příspěvku pochází ze vstupného na narozeninový koncert na pražském Džbánu, další část z prodeje limitované edice triček podepsaných Třemi sestrami a členy legendární punkové skupiny The Toy Dolls. Na podporu babyboxu přispěly i charitativní dražby unikátních kostýmů, ve kterých jednotliví členové kapely absolvovali letošní Gambrinus tour.
 
„V podobných projektech chceme samozřejmě pokračovat i do budoucna,“ uvedl Ronald Seitl ze Tří sester.