Právě se nacházíte:

RATOLEST FEST

Praha si užije nový festival pro rodiny s dětmi. Sobota 24. května - náplavka Rašínova nábřeží - VSTUP ZDARMA. Přes 50 zážitků na jednom místě...

Závod odrážedel a koloběžek, velký dětský bazar, zásah hasičského člunu s vodním dělem, výtvarné a hudební dílny, cvičení s kočárky, vodní bitva, nábor malých kajakářů, ragbistů, fotbalistů, tenistů, baseballistů či hráčů kolové, zábavná cesta k třídění odpadu, parník do Zoo, spousta soutěží, skvělé festivalové menu a hlavně sobota plná zábavy – to vše vás čeká na prvním ročníku unikátního festivalu pro rodiny s dětmi Ratolest Fest.
 
„Ratolest Fest je součástí projektu Českého Olympijského Výboru – Česko Sportuje. Návštěvníky čeká víc než 50 interaktivních stanovišť tělovýchovných jednot, sportovních klubů, školek a organizací pracujících s malými i nejmenšími. Chceme děti také seznámit s menšinovými i olympijskými sporty, ale také stimulovat jejich estetické cítění v mnoha výtvarných, hudebních i pohybových dílnách. Cílem festivalu je to, aby malí po dni plném zážitků spokojeně usnuli a velcí načerpali inspiraci na aktivity pro děti prázdniny a pro další školní rok,“ říká pořadatel akce Matěj Špiroch.
 
Co je na Ratolest Festu jinak?
 
V sobotu 24. května od 9 do 19 hodin na náplavce Rašínova nábřeží budete marně hledat připálené klobásy, alkohol nebo statické stánky, kde nezaujaté hostesky stráží firemní propisky. Ratolest Fest se kouká na svět dětskýma očima a chce si pořád hrát. Na každém z padesáti interaktivních stanovišť můžete něco nového vyzkoušet a zažít. 
 
„Snad každá pražská rodina týden co týden už od středy přemýšlí: Kam o víkendu s dětmi? Ratolest Fest děláme, abychom na tuto otázku dali jasnou odpověď. Na jednom místě nabídneme rodinám bohatý a netradiční program i spoustu podnětů pro volný čas o prázdninách či školním roce. Osobně se těším třeba na ragby pro nejmenší v podání RC Tatra Smíchov nebo výtvarné dílny s výrobky z Obrázkového ostrova Lenky Procházkové.“ láká další z pořadatelů Luděk Valchář.
 
Na závažná témata s úsměvem
 
Program Ratolest Festu se odehrává na každém stanovišti. Už pro první ročník se podařilo dát dohromady velkou škálu sportovních, výtvarných a volnočasových aktivit spojených s životem pražských rodin. Formou her věnují prostor i závažnějším tématům od podpory dobročinných organizací přes třídění odpadu a recyklaci až po ústní hygienu nejen prvních zubů.
 
„Do většiny aktivit se návštěvníci zapojí. Mohou také přispět na dobrou věc a zároveň výhodně prodat či nakoupit v dobročinném bazárku sezónního sportovního vybavení a oblečení pro děti, do kterého se přihlásit už nyní. Instrukce najdou na www.ratolestfest.cz. Celou sobotu pak budeme na náplavce v rámci podpory zpětného odběru vybírat použité baterie a pozor: Chceme překonat rekord, který stanovila loni Praha 4 - když se to náhodou nepovede, platí dvojnásob, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se,“ dodávají organizátoři.
 
Více informací najdete na: www.ratolestfest.cz a www.facebook.com/ratolestfest