První farmářské trhy na Masarykově náměstí

První letošní Farmářský trh, který nesl název „Jaro“, odstartoval tuto sobotu 21. dubna 2012 poprvé na Masarykově náměstí, tedy takové dvě premiéry v jeden den.

Celkem se ve třiačtyřiceti stáncích návštěvníkům nabízelo proutěné zboží, keramika, masné výrobky, květiny, dřevěné kuchyňské potřeby, čerstvé pečivo, zelenina, jablka za bezkonkureční ceny a další rozmanité zboží.

Podle našich informací měli někteří stánkaři v krátké době vyprodáno a mnozí zaznamenali rekordní tržby za celou dobu, co do Benešova na Farmářské trhy jezdí. Bezesporu značné množství návštěvníků přilákal také písničkář a frontman kapely Keks, Štěpán Kojan, jeho posluchači se staly všechny věkové kategorie.
 
Přestože se nejprve na první letošní Farmářský trh obloha trochu mračila, sluníčko nakonec vyšlo a kolem stánků bylo plno ještě v poledne. Další Farmářský trh, který rovněž připravuje Kulturní a informační centrum Benešov, p.o., proběhne 12. května 2012 pod názvem „Květiny“ a pořadatelé mají pro jeho návštěvníky připraveno opět nějaké překvapení.