Právě se nacházíte:

Přijďte vypustit netopýry

2. 04 2014 | Na konci února byla do Záchranné stanice pro živočichy ČSOP Vlašim přijata zimující kolonie netopýrů rezavých z pokáceného stromu. Ve stanici museli strávit zbytek zimy a nyní jsou připraveni vrátit se zpět do přírody.  Jejich vypouštění bude probíhat večer ve čtvrtek 3. dubna v Čáslavi. Přijďte se na něj podívat i vy a při tom se dozvědět více o životě těchto zajímavých zvířat.

„Netopýři rezaví patří mezi jedny z našich nejběžnějších druhů netopýrů. Přesto je málokdo zná. Rádi se ukrývají například v podstřešních prostorách panelových domů, různých škvírách a dutinách mnoha dalších typů lidských staveb anebo v dutinách stromů. Tam také zimovala tato kolonie, kterou jsme přijali z obce Močovice,“ popisuje Stanislav Němec, vedoucí vlašimské Záchranné stanice pro živočichy.
 
Jelikož pokácením stromu byl úkryt hibernujících netopýrů zničen a ti by tak jen stěží přežili, byla celá kolonie čítající 24 jedinců převezena do zvířecí záchranné stanice ve Vlašimi. Zde je ošetřovatelé prohlédli a poskytovali jim potřebnou péči pro to, aby mohli být netopýři na jaře opět vráceni zpět do přírody. Nyní pro to nastala konečně vhodná doba.
 
„Netopýry budeme vypouštět v Čáslavi ve čtvrtek 3. dubna v 19h. Zúčastnit se jej může každý. Sraz bude v ulici Vodranty u Podměstského rybníka, vedle fotbalového hřiště,“ dodává vlašimský ochránce.
 
Přijďte si prohlédnout netopýry rezavé zblízka a při tom se dozvědět více o životě těchto fascinujících létajících savců. Jistě vás v mnohém překvapí! Ošetřovatelé vlašimské záchranné stanice pro živočichy vám navíc stručně představí i ostatní náplň své zajímavé práce a přiblíží vám příběhy jejich dalších „zvířecích pacientů“.
 
 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO