Policie díky DNA objasnila 7 let staré přepadení pošty v Poříčí

Policisté díky analýze vzorků DNA objasnili více než sedm let staré přepadení pošty v Poříčí nad Sázavou na Benešovsku. Pachatelem byl podle nich dvaatřicetiletý muž z Havlíčkobrodska, k činu se přiznal, sdělila ČTK mluvčí benešovské policie Eva Stulíková.

Lupič přepadl pobočku pošty 7. srpna 2007 odpoledne. Tvář si maskoval šátkem a tmavými brýlemi, na hlavě měl kšiltovku. Pracovnice za přepážkou ohrožoval pistolí a dal jim igelitový sáček, do nějž měly vložit bankovky. "Žádnou hotovost si ale nakonec neodnesl. Obě ženy totiž zareagovaly velmi pohotově a okamžitě odešly do vedlejší místnosti, kde spustily alarm. Když pachatel pochopil, že nic nedostane, z místa rychle utekl," uvedla Stulíková. Podle mluvčí se navíc ukázalo, že zbraň, kterou při přepadení použil, byla jen maketa.
 
Kriminalisté zajistili stopy DNA, které nechali vyhodnotit v databázi vzorků, ovšem bez úspěchu. "Případ tak museli na několik dlouhých let takzvaně odložit. Zlom nastal teprve na sklonku loňského roku, kdy byly zajištěné vzorky DNA ze starých případů zpětně vyhodnocovány," uvedla mluvčí.
 
Zadržený muž podle Stulíkové vypověděl, že loupež spáchal kvůli dluhům. Údajně se dopustil i podvodů. Vyšetřován je na svobodě, za loupežné přepadení mu hrozí až deset let vězení.
 
zdroj: ČTK