Pohádkové léto v Benicích sází na skvělé divadlo pro děti

14. 07 2014 | Skutečné lahůdky nabízí dětem i jejich rodičům divadelní přehlídka Pohádkové léto v Benicích 2014. Její organizátoři už po několik let zvou do nádherného prostředí hřebčína špičkové zájezdové soubory. 

V minulých ročnících se mezi zdmi starobylého špejcharu představila se svými představeními celá plejáda divadel i herců, např. Kristina Maděričová, Karel Zima, Lukáš Hejlík, Víťa Marčík, Divadlo Špílberg se Světlanou Sedláčkovou a Ludvíkem Farugou a další. Letos už malí i velcí návštěvníci statku zhlédli v pravidelném čase – páteční šesté hodině večerní – dvě představení: Zvířátka a loupežníky přivezlo Divadlo Kapsa Andělská Hora a s čerstvou novinkou Skřítek se přestavily světoznámé Buchty a loutky se Zuzanou Bruknerovou, Markem Bečkou a Vítem Bruknerem.
 
„Buchty a loutky jsou pravidelným hostem naší přehlídky. Letos je přivítáme ještě dvakrát, každoročně u nás vystupuje také kejklíř Vojta Vrtek a Divadlo Koňmo, což je pro barokní statek přímo symbolické spojení kultury a koní. Chováme u nás přes čtyřicet starokladrubských koní, na kterých se mohou děti po skončení představení přímo na trojhranném nádvoří svézt,“ zve na další prázdninový program kulturní památky její ředitel Tomáš Havelka.
 
Už v pátek 11. července přijede z Ostravy Divadlo Silesia s komedií Byla jednou koťata, která se v podání Luďky Forétkové a Jiřího Vobeckého budou držet myšlenky, že nejkrásnější je hrát si v každém věku. Novou úpravu známé pohádkové knížky Ljuby Štíplové pořídila Ludmila Forétková, výtvarnou stránku inscenace zabezpečil Petr Zbožínek a o kostýmy se postarala Miluše Vobecká. Pravidelný začátek je v 18 hodin. Všech představení Pohádkového léta v Benicích 2014 se aktivně účastní i děti z místního jezdeckého tábora s dlouhou tradicí.
 
„Podobné kulturní, sportovní a samozřejmě hlavně jezdecké činnosti jsou náplní jejich turnusového týdenního pobytu v přírodě u koní, kam mohou rodiče i během léta své ratolesti přihlásit,“ doplnil ředitel Barokního statku Benice Tomáš Havelka. Dětské diváky a jejich doprovod čeká letos ještě 18. července Královská moudrost v provedení Divadla Já to jsem, 25. července O kočkopsím povídání (Divadlo Silesia Ostrava), 1. srpna Tři malá prasátka (Buchty a loutky), 8. srpna Velká cirkusová pohádka (Kejklířské divadlo Vojty Vrtka), 15. srpna Vyprávění starého vlka aneb Pravda o Karkulce (Divadlo Koňmo), 22. srpna Čarodějnická pohádka (Divadlo Silesia Ostrava) 29. srpna uzavře Zlatá husa (Buchty a loutky) letošní Pohádkové léto v Benicích. 
 
 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO