ParaZOO navštívila velvyslankyně Maroka Souriya Otmani

V úterý 24. června zavítala do paraZOO, expozice Záchranné stanice pro živočichy ve Vlašimi, vzácná návštěva, velvyslankyně Marockého království paní Souriya Otmani. Prohlédla si zde chovaná zvířata i doprovodné expozice a byla jí představena činnost záchranných stanic. Přestože se v paraZOO mohla zdržet jen krátce, velmi se jí zde líbilo.  

Paní Souryia Otmani navštívila paraZOO ve Vlašimi v úterý odpoledne v rámci své cesty do Prahy. Expozicí ji po celou dobu provázela pracovnice Podblanického ekocentra, Jitka Zenáhlíková: „Prohlídka proběhla v příjemném duchu. Paní Souriyi Otmani se nápad pomáhat zraněným volně žijícím živočichům velmi líbil. V Maroku zvířecí záchranné stanice nemají.“
 
Velvyslankyně Marockého království se ve Vlašimi zdržela zhruba hodinu. Doprovázel ji pouze pan Ing. Václav Zemek a její asistentka, která tlumočila do francouzštiny. 
 
„Mluvili jsme především o poslání záchranných stanic pro zvířata, počtech přijímaných pacientů a důvodech jejich zranění. Paní velvyslankyně se zajímala o systém záchranných stanic v České republice, ptala se na financování stanic a také jsme probírali důležitý výchovný význam paraZOO,“ popisuje průběh prohlídky Jitka Zenáhlíková.
 
Paní Souryia Otmani řadu zvířat chovaných v paraZOO znala. Na informačních cedulkách na jednotlivých voliérách si prohlížela mapy výskytu vystavovaných druhů a porovnávala českou faunu s marockou. Na závěr prohlídky přispěla na činnost vlašimské záchranné stanice nemalou částkou, kterou vhodila do kasičky sbírky Zvíře v nouzi.