Panelová výstava prodloužena

Výstava, která je v současné době nainstalována na přenosných panelech na Masarykově náměstí v Benešově, je prodloužena do 12. srpna 2012.

Výstava nese název Konfrontace: Blízká setkání různého druhu a přibližuje zásadní historické události a pohyby v české společnosti. Původně měla být na benešovském Masarykově náměstí do soboty 28. července 2012. Z důvodu konání festivalu Sázavafest a předpokládanému zvýšenému pohybu turistů v našem městě na konci tohoto týdne jsme ji však prodloužili, aby i oni měli možnost tuto zajímavou výstavu zhlédnout.

V noci z neděle na pondělí bylo 6 panelů této výstavy vandaly poničeno, fotografie byly vykopány z rámů. V současné době se čeká na jejich opravu. Pachatel tohoto činu byl Městskou policií Benešov zadržen. Po pachateli bude požadována finanční úhrada vzniklých škod.
 
Panely tvoří dvojice dokumentů, nejčastěji fotografií, které pocházejí z fotobanky ČTK či z tuzemských novin a časopisů zabývají se faktem, jak je lehké člověka přimět k morálnímu selhání. Venkovní expozice vznikla v rámci projektu Luciferův efekt: Střetnutí se zlem, které se uskutečnilo v Centru současného umění DOX v Praze na podzim roku 2011. Jejich autorem je umělecký ředitel centra DOX, Jaroslav Anděl. Konfrontace byly vystaveny také několik týdnů na piazzetě Národního divadla, od dubna letošního roku pak putují po českých městech.