Osm pracovních dní před startem EET stoupl zájem o 120%, podniky začínají hromadně kupovat kasy

21. 11 2016 | Prognózy, že většina podniků si nechá řešení EET na konec měsíce, se naplňují. Osm pracovních dní před vstupem zákonné povinnosti v platnost raketově stoupá zájem o vyzkoušení, nákup a instalaci EET pokladen. Storyous, který své kasy vyvíjí pro gastronomický segment (zákon zde platí pro cca 40 000 podniků) hlásí jen za pondělí nárůst zájmu o 120 %. Klienty zatím odbavovat stíhá, již je však jasné, že hlavní vlna se přelije až do prosince - část podnikatelů teprve teď na infolinkách Finanční správy i prodejců zjišťuje základní náležitosti.  

Podle Storyous bude absolutní špička objednávek na začátku příštího týdne, tedy tři dny před startem. Pokud Finanční správa bude situaci uklidňovat a opozdilce tolerovat, dá se očekávat, že až třetina podniků si na výběr a instalaci EET řešení nechá celý prosinec. Zároveň začíná stoupat podíl přeběhlíků - řešení mění především ti, kterým není stávající dodavatel schopen zajistit servis nebo instalaci a EET kasa je tak nefunkční. Jen na Storyous se jich obrátily již vyšší desítky.

"S tím, že dnes začne hlavní vlna, jsme v podstatě počítali. Celá řada podniků otevřeně říkala, že zařízení vyberou až na konci listopadu, teď termín posouvají dokonce až na konec roku. Můj osobní tip je, že ještě v březnu se najdou podnikatelé, kteří začnou pokladnu vybírat až na základě zpřísňujícího se přístupu Finanční správy," domnívá se Petr Filipec, provozní ředitel Storyous. "Už nyní jsou vidět problémy u prvních dodavatelů, kteří nejsou schopni zvládnout na jedné straně vzrůstající poptávku, na druhé straně zprovoznění EET a zároveň servis u těch, kterým se kasa již porouchala. My jsme zatím připravení, aktuálně se spíše snažíme co nejvíce zrychlit čas od dodání kasy po její zprovoznění."
 

 

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO