Nová cyklostezka a most přes řeku vznikne u Týnce nad Sázavou

Mezi Zbořeným Kostelcem a Týncem nad Sázavou na Benešovsku vznikne nová cyklostezka a lávka přes řeku pro pěší i cyklisty. Tím se vytvoří bezpečná cesta od společenského centra v Týnci nad Sázavou až do Nespek, řekl dnes ČTK Pavel Klimeš z krajského odboru regionálního rozvoje. Investorem je Středočeský kraj. Celkové náklady by měly představovat 31 milionů korun, většinu zaplatí Evropská unie.

Trasa z Nespek podél Sázavy do Zbořeného Kostelce je mezi cyklisty velmi oblíbená. V úseku před zříceninou hradu dostane nový povrch a bude na ní zaveden režim jako na tradiční cyklostezce. Na druhou stranu do městské části Zbořený Kostelec povede lávka dlouhá 200 metrů. Od ní budou moci cyklisté pokračovat po málo frekventované silnici na levém břehu až ke křižovatce u společenského domu v Týnci. Díky lávce nebudou muset riskovat jízdou po rušné silnici od Kamenice.

Nové propojení dopravního centra Týnce nad Sázavou s turistickými oblastmi v severovýchodním směru zcela mimo frekventované komunikace má být dlouhé zhruba dva kilometry.
 
Ve Středočeském kraji bylo od roku 2009 vybudováno přes 100 kilometrů cyklostezek. V letech 2005 až 2010 hejtmanství na jejich projektovou přípravu poskytlo obcím a městům dotace za 16 milionů korun.
 
zdroj: ČTK