NEXT je partnerem projektu Sdílej bezpečně

Prostředí internetu je nenasytné a shromažďuje řadu velmi citlivých dat. Neuvážlivý obsah na něm sdílí všechny věkové skupiny od dětí až po seniory. Proto vznikl v České republice projekt Sdílej bezpečně, zaměřený na osvětu bezpečného sdílení dat na internetu. Základem kampaně je série videí se známými osobnostmi a edukativní webová stránka www.sdilejbezpecne.cz s radami a tipy pro bezpečnější sdílení. Společnost Next je partnerem projektu.  

Projekt Sdílej bezpečně přehlednou a zábavnou formou ukazuje, jak svá data chránit před zneužitím. Známé české celebrity problém odkrývají v krátkých videích, která jdou napříč generacemi. Před neuváženým sdílením dat ve videích varuje Alžběta Trojanová, Tomáš Matonoha či Václav Postránecký. Na tato varování navazují výuková videa s jednoduchými návody na správné zabezpečení dat. Videa jsou krátká a snadno pochopitelná i pro méně zkušené uživatele internetu.

„Partnery projektu jsme se stali, protože vnímáme velké riziko v prostředí internetu směrem k ohrožení domácností a majetku. Lidé sdílením neuvážlivého obsahu mohou narušit nejen své soukromí, ale i svá obydlí. Zejména příspěvky na sociálních sítích, společně s nezabezpečenými profily, často usnadňují práci zlodějům. A pokud majitelé nemají dostatečně zabezpečený byt či dům bezpečnostními prvky, jako jsou bezpečnostní dveře, folie či mříže na oknech v přízemí apod., zloději mají velmi snadnou práci a škody po vloupání bývají často fatální,“ říká Ivan Pavlíček ze společnosti Next, partner projektu, a dodává: „Velmi pozitivně také vnímáme, že projekt oslovuje všechny věkové skupiny. Protože lehkomyslný přístup ke sdílení citlivých dat na internetu již dávno není fenoménem pouze nejmladší generace, často jsou to i lidé ve středních letech či dokonce senioři.“