Netopýří noc opět ve Vlašimi

Na středu 14. srpna připravilo Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim ve spolupráci se ZO ČSOP Nyctalus Netopýří noc. Začínáme v 19 hodin v přednáškovém sále v přízemí Podblanického ekocentra.

Uvidíte krátký film Netopýři ve tmě s unikátními záběry netopýrů a pak si budeme s Ing. Dagmar Zieglerovou povídat o jejich životě. Největším lákadlem jistě budou ochočení handicapovaných netopýři, které si můžete i pohladit.
Pro děti budou připraveny netopýří úkoly a netopýří dílnička. Po setmění  se vydáme do zámeckého parku na vycházku s ultrazvukovým detektorem a tam budeme zjišťovat přítomnost netopýrů a poslouchat jejich hlasy.
 
Noc pro netopýry probíhá na více místech České republiky už přes dvacet let a je určena široké veřejnosti, která má možnost se díky programu připraveném odborníky seznámit s těmito zajímavými tvory, s jejich výzkumem, ochranou a dosavadními poznatky o jejich životě. Lidé totiž chrání to, co poznají. Na netopýří noci se dozvědí, jak netopýři žijí, jak vychovávají mláďata, že to jsou dlouhověká zvířata, že přelétávají dlouhé vzdálenosti a spoustu dalších podrobností.
 
I na této naší noci lze vidět trvale handicapované netopýry, kteří jsou již ochočení a lidé si na ně mohou i sáhnout a vyfotografovat si je. Také se dozvědí, co mohou udělat pro jejich ochranu, jak s nimi žít v souladu, když se jim například netopýři nastěhují do domu.