Několikaměsíční chlapec byl nalezen v benešovském babyboxu

V benešovském babyboxu byl dnes odpoledne nalezen několikaměsíční chlapec. Je to 77. dítě, které bylo v českých babyboxech objeveno a druhé odložené v Benešově. ČTK o tom informoval zakladatel projektu babyboxů Ludvík Hess. Babybox je schránka, ve které je možné anonymně a bez obav z postihu ponechat nechtěné dítě...

V benešovském babyboxu byl dnes odpoledne nalezen několikaměsíční chlapec. Je to 77. dítě, které bylo v českých babyboxech objeveno a druhé odložené v Benešově. ČTK o tom informoval zakladatel projektu babyboxů Ludvík Hess.

Babybox je schránka, ve které je možné anonymně a bez obav z postihu ponechat nechtěné dítě. I vzhledem k rozměrům, přibližně jeden metr krát půl metru krát 60 centimetrů, je určen pro novorozence, našly se v nich ale odložené i mnohem starší děti. Babyboxy bývají umístěny v ústraní, aby byla zaručena anonymita lidí, kteří se rozhodnou dítě odložit.
 
V Česku je 51 babyboxů. Benešovský byl otevřen v srpnu 2009. Zatím poslední byl zprovozněn na konci července v Krnově na Bruntálsku.
 
zdroj: ČTK