Nejlepší vánoční trhy v Evropě klidně i s dětmi

Bojíte se v zimě řídit auto, přesto byste s dětmi rádi poznali vánoční a zimní atmosféru evropských metropolí? Autobusový dopravce Eurolines své Business Class linky vybavil speciálními dětskými autosedačkami a navíc pro vás vybral nejzajímavější akce v Berlíně, Bratislavě, Budapešti, Drážďanech, Kodani a v Mnichově.

To, že si nejste jisti při řízení vozu po zamrzlých cestách či na delších trasách, ještě neznamená, že musíte i s dětmi sedět doma. „V posledních letech jsme zaznamenali velký zájem o návštěvu evropských vánočních trhů rodin s dětmi, a proto jsme na ty nejhezčí vybavili naše linky Eurolines Business Class speciálními autosedačkami,“ říká Pavla Lauermannová z www.eurolines.cz, kde nově najdete spoustu tipů na rodinné výlety po zimní Evropě. 
 
Do Bratislavy na lokše i parfémy
Vánoční trhy se v Bratislavě konají hned na více místech. Na Hlavním náměstí najdete asi sto tradičních stánků, na Františkánském náměstí si můžete dopřát tradiční slovenské lahůdky a především nakoupit vánoční zboží. Na Hviezdoslavově náměstí a na nádvoří Staré radnice pak budou nadšeni všichni, kdo mají rádi ručně vyráběné předměty od kovářů, sklenářů, hrnčířů, ale také si třeba můžete pořídit originální vůně od výrobců parfémů! I letos pořadatelé připravili bohatý vánoční program, jehož součástí bude Mezinárodní festival vánoční a adventní hudby, na němž vystoupí sbory z celého světa. Náš tip: Dětem rozhodně dejte ochutnat tradiční lokše s oříšky, se zelím či se škvarky. Maminky ocení výborný punč a jablka v karamelu. Více na www.slovakia.travel. Autobusy Eurolines vás do Bratislavy zavezou za 640 Kč za zpáteční jízdenku, děti do 12 let včetně mají 50 % slevu.
 
Drážďany lákají na pohádkový hrad
Vánoční trhy v Drážďanech jsou vůbec ty nejstarší v celém Německu, konají se tady už od roku 1434! A toho se tato velkolepá akce drží do dnešních dnů: ochutnáte tady tradiční pokrm jakým je třeba drážďanská štola, anebo se podíváte na výrobu dávných, ale i dnes tolik oblíbených dárků - krušnohorských řezbářských kousků, lužických látek s modrotiskem či ochranovských hvězd. Hlavní z drážďanských trhů Striezelmarkt najdete na náměstí Altmarkt v centru. Kromě více než 250 stánků a rušného vánočního dění ocení zejména nejmenší návštěvníci hezký doprovodný program a nonstop fungující pohádkový hrad. Náš tip: Neodjíždějte bez malých figurek kominíků Pflaumentoffel ze sušených švestek.
Více na www.germany.travel. Autobusy Eurolines vás do Drážďan zavezou za 840 Kč za zpáteční jízdenku, děti do 12 let včetně mají 50 % slevu.
 
Mnichov zve na dětské vánoční trhy
Mnichov, to je město dětí - před Vánocemi obzvlášť. Na radnici, kolem které stojí trhy, pořádají workshopy, kde si děti mohou vyzkoušet nejrůznější umělecká řemesla, mohou si i s rodiči něco dobrého upéct, dozví se betlémský příběh a u stánků pak seženou vše potřené k postavení vlastního Betlému doma. Náš tip: Všechny vás jistě nadchne speciální tramvaj, kde si můžete dát svařené víno a perníček. Více na www.germany.travel. Autobusy Eurolines vás do Mnichova zavezou za 1.400 Kč za zpáteční jízdenku, děti do 12 let včetně mají 50 % slevu.
 
Kodaň slaví Vánoce v zábavním parku
Autobusy společnosti Eurolines vybavené autosedačkami vás v předvánočním čase i s dětmi zavezou také do Kodaně, kde se koná největší vánoční trh v nejstarším evropském zábavním parku Tivoli. Více než půl miliónu žárovek tady tajemně osvětluje stovky stromů a také stánků obložených hlavně místními výrobky, od kodaňského porcelánu až po dřevěné panenky. Kromě nespočtu gigantických kolotočů, horských drah a ruských kol je tady velkou atrakcí také velké jezero, které slouží jako veřejné kluziště a kde vám i vašim dětem půjčí brusle. Náš tip: Doporučujeme vám ochutnat tradiční gløgg (svařené víno smíchané s likérem a kořením), æbleskiver (jablkovou koblihu) nebo pražené mandle. Více na www.visitcopenhagen.com. Autobusy Eurolines vás do Kodaně  zavezou za 2.630 Kč za zpáteční jízdenku, děti do 12 let včetně  mají 50 % slevu.
 
Berlín pro malé divochy
V Berlíně jsou nejvyhlášenější vánoční trhy kolem tamní radnice, a že jsou vidět pořádně zdaleka. Dominuje jim totiž blikající panoramatické ruské kolo, do jehož uzavřených gondol můžete nasednout a pak už jen shlížet dolů na vánoční shon. Děti ovšem stejně nadchne kluziště kolem slavné Neptunovy fontány, přeplněné vánoční stánky, vůně smažených jablek, těsta, punče a dalších pochutin. Nechybí vánoční postavy i jejich příběhy. Náš tip: Menší děti ocení projížďku na hřišti na dřevěných konících, ty větší pak na živých ponících. Více na www.germany.travel. Autobusy Eurolines vás do Berlína zavezou za 1.310 Kč za zpáteční jízdenku, děti do 12 let včetně mají 50 % slevu.
 
Budapeští se probruslíte nebo projíte
Budapešťský vánoční trh na náměstí Vörösmarty je bez nadsázky jedním z nejpopulárnějších v Evropě. A to především díky skvělým doprovodným programům jakými jsou vánoční koncerty a ukázky lidové tvorby ve více než 100 dřevěných stáncích. V okně kavárny Gerbeaud uvidíte unikátní jedlý adventní kalendář, který slavnostně oznamuje otevření nového okna v kalendáři. Prostor před budovou parlamentu je místem, kde se konají zábavné akce pro děti a rozhodně se nachystejte také na velkou bruslařskou show ve vašem podání: Budapešť se v zimě mění na jedno z největších městských kluzišť v Evropě! Náš tip: Neodjíždějte bez ochutnání tradičního maďarského pečiva Kürtös kalács. Více na www.budapestinfo.hu. Autobusy Eurolines vás do Budapešti zavezou za 950 Kč za zpáteční jízdenku, děti do 12 let včetně mají 50 % slevu.
 
Vaše děti jsou v autobuse v bezpečí
Dětské sedačky Kidybus, které používá společnost Eurolines, jsou prvními sedačkami na trhu, které byly speciálně vyvinutypro autobusy jsou v souladu s Evropskými pravidly pro bezpečnou přepravu dětí. Mají pětibodový bezpečnostní systém, nastavitelný ramenní i bederní pás, nechybí hrudní klipsna ani popruh připevnitelný k sedáku, snímatelné potahy pro maximální hygienu. Více na www.eurolines.cz