Nafukovací matrace do stanu i domů pro hosty

„Vysoké nafukovací matrace jsou dnes velmi populární jak na spaní v přírodě, tak jako nouzové lůžko pro návštěvy v domácnostech - mohou dosahovat až výšky postele,“ říká Jaroslav Skalka, pořadatel Výstavy stanů a vybavení do přírody v pražských Letňanech, kde mají až do 10. srpna největší výběr nafukovacích matrací v České republice, vše si můžete v klidu vyzkoušet a nyní nakoupit až s 80% slevami!

Nespornou výhodou nafukovacích matrací je to, že připomínají klasikou postel - lépe se z ní vstává i na ni sedá. Další nezpochybnitelnou devizou je pak jistě i její minimální velikost a hmotnost ve sbaleném stavu. Jednoduchá je i její údržba – stačí ji otřít houbičkou, či hadříkem namočeným v mýdlové vodě. Při sušení pak dejte pozor na přímé slunce, které matraci velmi rychle ohřeje a mohla by prasknout!
 
„Zapomeňte také na nafukování matrace ústy, mohlo by vás to velmi vysílit. Použijte pumpičku, či kompresor, který často bývá součástí matrace. Tlak si pak můžete regulovat tlačítkem na ovladači,“ upozorňuje Skalka s tím, že při nákupu je dobré počítat s tím, že změna tlaku a okolní teploty budou mít vliv na rozměry matrace. Je proto nutné počítat s rezervou. 
 
Velký pozor si podle odborníka rozhodně dejte na nápadně levné matrace: jsou celogumové a spáč se k nim potem přilepí! Kvalitnější matrace mají povrch pevnější s nalepeným textilem podobným semiši. Na Výstavě stanů v Praze najdete vystaveny tři stovky stanů, tedy není problém najít obdobný tomu vašemu a matraci si sem zkusit umístit.
 
Jak vybrat matraci (nejen) do stanu
 
„Vždy je třeba znát rozměry stanu, aby se tam nafukovací matrace vešla a aby vyplňovala buď celou ložnici, nebo aby ponechala vedle sebe využitelný prostor. Pokud je matrace byť jen o patnáct centimetrů užší než ložnice, do volného prostoru už nedáte například tašku a nelze tudy procházet,“ dodává Skalka. Při výběru matrace je podle něj velice důležité také počítat se zkosením stěn stanu - matrace musí být o trochu menší než je jeho půdorysný rozměr.
 
„Pokud vybíráte matraci pro dvě osoby, počítejte s tím, že pohne-li se jeden, pohne se i druhý. Částečně to řeší matrace, které mají samostatné nafukovací komory pro oba nocležníky. Pohyb jednoho potom pohne jen s přepážkou mezi komorami a druhého spáče to ruší méně,“ upřesňuje Skalka.
 
3 zajímavé „nafukovačky“:
 
Outwell Dreamcatcher je nová samonafukovací komfortní karimatka pro dva nocležníky. Poskytuje skvělou izolaci a spací komfort za rozumnou cenu. Dreamcatcher Double je vyrobena ze 7 cm vysokého materiálu a na povrchu je použit materiál s vysokou hustotou tkaní. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na 4camping.cz ji koupíte za 3102 Kč.
 
Air Impact Robens nabízí dostatečnou šířku v oblasti zad a zúžení u nohou. Snižuje tak celkovou hmotnost této nafukovací karimatky. Kompaktní velikost balení, protiskluzový potisk na přední straně pro zajištění spacího pytle na svém místě to je karimatka Air Impact 3,8. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na 4camping.cz ji koupíte za 1422 Kč.
 
Samonafukovací karimatka Fled 5 nabízí komfortní tloušťku 5cm, která vás dostatečně izoluje od země a zároveň vám umožní kvalitní spánek. Přestože se jedná o karimatku s celkovou délkou 190cm, je možné ji stále při vyfukování přelomit a dosáhnout tak rozměru balení 31x22cm, které je velmi uspokojivé. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody a na www.4camping.cz ji koupíte za speciální cenu 1490 Kč.
 
Nezapomeňte přikoupit:
- pumpu - buď šlapací "žabku", nebo větší dvoucestnou pumpu (nafukuje při pohybu dolu i nahoru), nebo kompresory na elektřinu s autokonektorem
- lepení (není-li součástí balení)
- pokud jste zimomřiví, vezměte s sebou silnou deku mezi vás a matraci - odspodu bývá v chladnějších dnech zima
 
Tip nejen na víkend
 
Výstava stanů a vybavení do přírody
Celkem 93 značek, 300 postavených stanů a skvělá zábava od června do srpna – to je Výstava stanů a vybavení do přírody, která probíhá neuvěřitelné tři měsíce od 31. 5. do 10. 8. 2014 v pražských Letňanech. Na ploše 10 000 m² (!) najdete největší nabídku pro kempování, turistiku a sport, vše si tady můžete vyzkoušet, poradit se s odborníky, nebo si jen tak poležet v populárním spacákovém ležení či se uvelebit v některém z plně vybavených stanů. Pokud se sem vydáte o víkendu, čeká vás zajímavý doprovodný program, děti si mohou zařádit v dětském koutku, na všechny čekají speciality světové kuchyně v Klubu cestovatelů a můžete soutěžit o automobil Peugeot 308 SW na rok zdarma, poznávací zájezd do Mexika a Guatemaly nebo o skútr Yamaha. Více informací na www.vystavastanu.cz. A ti, kdo to mají do Prahy daleko, najdou identický sortiment na www.4camping.cz