Na náměstí byl rozsvícen vánoční strom

Sobota 26. listopadu 2011, před první adventní nedělí, byla na Masarykově náměstí v Benešově od 15.00 hod. ve znamení her a soutěží pro nejmenší.

Nejprve se na podiu představili se svým programem žáci ze ZŠ Benešov, Dukelská 1818 a poté ji následovalo show s „Perníčkem“.  Některých soutěží se mohly zúčastnit i maminky se svými ratolestmi a nikdo z jeviště neodcházel s prázdnou. Součástí programu byla spousta písniček, rej čertů, dráček a postava „Perníčka“.  Dobře se bavili velcí i malí.

K dostání ve stáncích bylo svařené víno, předměty spojené právě s obdobím Mikuláše i Vánoc a zdarma byly dětem rozdávány "kostíci" od firmy Danone, a.s., která se spolupodílela na nabídce ve stáncích. Ti, které zábly ruce, se mohli přijít ohřát k železným košům, v nich obětavě udržovali oheň dobrovolní hasiči z Bedrče, kteří se zároveň starali o bezpečnost.
 
Úderem 17.00 hod. zazněly náměstím fanfáry a starosta Ing. J. Hlavnička společně s místostarosty Ing. R. Tichovským a T. Podholou popřáli benešovským občanům klidný předvánoční čas.
 
Náměstí poté utonulo ve tmě a po společném odpočítávání se rozzářil vánoční strom se 2 tis. žároviček a nazdobené veřejné osvětlení. Pak již jeviště patřilo téměř hodinu benešovskému Big bandu Pacholata a koledám v jejich podání. Krátce před 18. hodinou se všichni účastníci sobotního podvečera spokojeně rozcházeli do tepla svých domovů.