Kroužky, které budou vaše děti bavit!

Zvažujete, na které zájmové kroužky své děti letos přihlásit? Tým portálu pro rodiče Malydobrodruh.cz vybral takové, které je budou rozhodně bavit. Co byste řekli na cvičení s opičkami, malování Za zrcadlem nebo na kurz plavání spojený s hudební výchovou?

Cvičení s opičkami
Tělocvična, jak ji neznáte, to je Monkey´s Gym, která je ušita zcela na míru dětem a cvičí a baví se v ní jen ty - pro aktivity dospělých není využívána, jako je tomu kdekoliv jinde. Ani by to nešlo, protože je vybavena cvičícím nářadím speciálně pro děti, ať už se jedná o kladiny, bradla, žebřiny, trampolíny, zábavné barevné a měkké cvičební prvky nebo horolezeckou stěnu. V hodinách nechybí hry s míčem, dovednostní aktivity, trénuje se obratnost i rychlost, hrají se sportovní hry, aby si děti pohyb skutečně oblíbily. „Celé prostředí je pozitivní a nesoutěživé, jsme tu hlavně proto, aby děti čas strávený s námi bavil. Děti samy nejvíc oceňují to, že to u nás vypadá každý týden na kurzu úplně jinak,“ říká Kristýna Přibylová z Monkey´s Gym. Tip: Monkey´s Gym pořádá otevřené hodiny, na které se nemusíte registrovat, 5. 9. se můžete přijít podívat na ukázkovou hodinu (Monkey´s Gym, U Jezera 34, Praha 5, www.monkeysgym.cz).
 
Malování Za zrcadlem
Zadání, hodnocení, důraz na detail a věrnost obrazu, tak to vypadá na mnoha kurzech kreslení pro děti.  Na hodinách netradičního kurzu malování Za zrcadlem je to ale jinak, lektor je totiž součástí dětského světa i fantazie. „Pro děti je malování nejpřirozenějším způsobem vyjadřování. Vidí svět svýma očima a tudíž jinak než my dospělí.  U nás se stanou okamžitě malíři. Zkoušíme různé techniky, malujeme na zemi, rukama, poslepu a hlavně společně. Pomáháme rozvinout kreativitu dětí a podporujeme jejich sebevědomí, protože u nás je všechno správně. Necháváme je malovat, co cítí a například jablko u nás může být pouhá čára a slunce může být zelené. Naším cílem je, aby se dobře bavily a do dospělosti si uchovaly pocit, že kreativita není umění a není třeba se jí učit, ale že ji má každý v sobě,“ říká pořadatelka kurzů Zazrcadlem.cz Jitka Kurellová. Více na www.zazrcadlem.cz.
 
Ve vodě od miminka až po závodníka
Podlehly vaše děti v létě kouzlu plavání a potápění? Pak jim tu radost ani v září neberte a přihlaste je na kurz plavání. Třeba do Baby Clubu Juklík. Najdete zde vaničku pro nejmenší a dva bazény, které jsou rozděleny pro děti dle věku, hodiny jsou plné vodních a podvodních her, říkadel, písniček, v lekcích se používá nepřeberné množství plaveckých pomůcek (co byste řekli plavání na ostrově nebo v domečku nebo potápění ve vraku?), ale především tu odborně vzdělaní instruktoři myslí na pozitivní přístup k vodě. „Dbáme na to, aby se děti naučily nejen správně plavat, ale aby měly z vody respekt a znaly pravidla, kdy je voda kamarád. Učíme je správně se otužovat a hýbat po všech stránkách,“ říká Štěpánka Štrougalová z Baby Clubu Juklík, kde děti mohou na základní kurzy plavání navázat zcela plynule závodní dráhou! Více na www.juklik.cz.