Právě se nacházíte:

Ježíšku, prosím Tě...

V pondělí odpoledne 12. prosince 2011 byl na Masarykově náměstí odstartován jubilejní, již 10. ročník charitativní akce, jejímž cílem je vyplnit vánoční přání dětem z Dětských domovů Racek a Sedlec Prčice.

Vše začalo před deseti lety dárkem, kterým byla jedna školní aktovka, jak uvedla M. Slezáková, která společně s D. Bukovskou tyto akce organizují pod názvem, „Ježíšku, prosím Tě“.

Akce probíhá již tradičně na Masarykově náměstí ve dnech 12. až 14. prosince. Nedílnou součástí celé události je  vánoční strom s obálkami, ukrývajícími napsaná či nakreslená přání dětí z dětských domovů, která může kdokoliv z kolemjdoucích dětem splnit. Těchto přání na vánočním stromu je letos necelá stovka.
 
K jubilejnímu ročníku přispělo i rádio Blaník. Na jevišti se nejprve představil Dětský pěvecký sbor při ZŠ Karlov pod vedením A. Vašákové,  účastníky akce přivítal také místostarosta T. Podhola.
 
Pak již jeviště patřilo benešovské rodačce Monice Absolonové a muzikálovým melodiím, které si přišli poslechnout i její nejbližší. Po ní následovalo vystoupení neméně slavného interpreta, Vlastimila Horvátha.
 
Všem se dostalo zaslouženého potlesku od přítomných diváků a ze scény si každý zpěvák odnášel i několik dárků od dětí ze škol, pro něž je celá akce určena.