Jak vybrat oblečení pro děti do deště + 6 tipů z dětského podzimního šatníku

31. 08 2014 | Pryč jsou časy, kdy si děti za deště musely hrát doma. Funkční oblečení dnes dokáže bez problémů odolat chladu, větru i dešti a děti si mohou užívat her venku bez ohledu na počasí. Poradíme, vám, jak outdoorové oblečení pro děti vybírat.

Nepromokavé bundy, kalhoty, ale i holinky, kloboučky či rukavice. Tím vším můžete vybavit nejmenší do deštivého počasí. „Myslete však vždy na to, aby vše bylo vyrobeno z kvalitních materiálů, které jsou odolné vůči opotřebení a jen tak se neroztrhnou a zároveň jsou stále příjemné na nošení,“ říká Kateřina Princová ze Ski and Bike Centra Radotín, které je výhradním dovozcem finského outdoorového oblečení pro děti Reima v ČR. 
 
Kvalitní membrána nebo dostupnější zátěr? „Stejně jako na stoprocentní nepromokavost oblečení by rodiče měli při výběru outdoorového oblečení pro své potomky dbát i na to, aby se jednalo o kvalitní membránové nebo dostupnější zátěrové oblečení. Membrána je nepromokavá, takže dokáže odolat dešti, ovšem zároveň umí propouštět páru od těla do vnějšího prostředí, takže se dítě nadměrně nepotí a zůstává v suchu,“ doporučuje Kateřina Princová. Pro rodiče, které přece jen odradí vyšší pořizovací cena membrány, má Reima připravenu kolekci kvalitního zátěrového oblečení. Také zátěr je nepromokavý, ale má o něco nižší prodyšnost a na rozdíl od membrány se jeho vlastnosti časem zhoršují.
 
Oblečení, které se čistí samo. Více než důležitou věcí při výběru dětského oblečení je pro rodiče také jeho údržba a špinění. „Reima vyvíjí a vyrábí produkty jen pro děti, a tak i na toto myslí. U třetích vrstev používá materiály, které se méně špiní a snadno udržují. Většinou stačí špínu otřít vlhkým hadříkem, popřípadě osprchovat. Mají vyvinutou vlastní membránu, k přihlédnutí k těmto potřebám, která je více oděru odolná, tak vydrží hodně cyklů praní a dokonce se dá sušit i sušičce,“ uzavírá Kateřina Princová.
 
Jak dětem vybavit podzimní šatník:
 
1. Bunda do deště Kupla
Elegantní gumová bundička s kolečky, která nepromokne ani v tom největším slejváku. Příjemná podšívka zabraňuje zbytečnému pocení a nalepení na kůži. Prodává Skibi.cz za 940 Kč.
 
2. Kalhoty do deště Oja  
Snadno oblékatelné kalhoty do deště s praktickou gumou v pase a poutky, pod boty, které zabraňují vyhrnování nohavic. Prodává Skibi.cz za 599 Kč.
 
3. Kabátek do deště Kast
Stylový dívčí kabátek do deště s prodlouženou délkou a veselým květovaným potiskem spolehlivě ochrání i před tou největší průtrží mračen. Prodává Skibi.cz za 1 190 Kč.
 
4. Kalhoty do deště Lammikko 
Nepromokavé kalhoty Lammikko se zvýšeným pasem a nastavitelnými kšandami jsou tou správnou volbou do deštivého dne. Prodává Skibi.cz za 660 Kč.
 
5. Holinky Naba pro nejmenší děti
I ty nejmenší si mohou užít cachtání v loužích s holinkami Naba, které jsou přímo navržené pro nejmenší nožičky. Holinky mají vyjímatelnou stélku s označením Happy Fit pro snazší výběr správné velikosti. Prodává Skibi.cz za 670 Kč.
 
6. Holinky Raba
Vysoce odolné holinky se zesílenou podrážkou, které jsou vhodné i do náročného mokrého terénu. Holinky mají vyjímatelnou stélku s označením Happy Fit pro snazší výběr správné velikosti. Prodává Skibi.cz za 799 Kč.
 
 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO