Právě se nacházíte:

Italské sýry Zanetti

Italská společnost Zanetti přináší už více než 100 let sýry na stoly po celém světě. Mistři sýraři sklízí zaslouženou chválu a ocenění a sýry v jejich podání jsou lahůdkami pro opravdové gurmány.  

Pravý italský parmezán se nazývá Parmigiano-Reggiano a je chráněn značkou původu. Jméno vychází z názvů měst Parma a Reggionell´Emilia, kde se sýr vyrábí. Rozšířené označení parmezán se používá především pro jeho napodobeniny. Parmigiano-Reggiano je nejznámější italský tvrdý sýr vyráběný z nepasterizovaného kravského mléka. Barva kůry se podobá barvě zašlého zlata a každý bochník má razítko potvrzující pravost původu, které obsahuje zároveň rok výroby a číslo výrobce. Parmezán musí zrát nejméně osmnáct měsíců, aby splňoval všechny odpovídající náležitosti ochranné značky. Dobře se rozpouští a nejvíce se hodí do polévek, omáček, do těstovin nebo se dá konzumovat samotný s vínem.

Dalším zajímavým sýrem je Grana Padano. Grana je obecný název pro obzvlášť tvrdý sýr s jemnozrnnou strukturou vyrobený z kravského mléka. Přestože má tento „bratranec“ parmezánu již více než tisíciletou tradici, je u nás méně známý. Jeho doba zrání je trochu kratší – 14 až 18 měsíců. V současné době se vyrábí v některých částech Piemontu, Lombardie a Emilia - Romagna. Sýry Grana se tradičně strouhají a používají se jako koření, ideální jsou na vaření, protože se, stejně jako parmezán, dobře rozpouští. 

Mezi oblíbené italské sýry patří také Pecorino. Jedná se o sýr z plnotučného ovčího mléka (pecora = ovce). Těsto je bílé až lehce slámově žluté, místy s drobnými oky. Jedná se o velmi zdravý a chutný sýr s nízkým (30%) obsahem tuku v sušině. Italské sýry Zanetti si spolu s dalším nákupem můžete objednat na Kosik.cz.

Zanetti Grana Padano tvrdý sýr 200 g si můžete objednat z e-shopu Kosik.cz za cenu 119,90 Kč.

Zanetti Pecorino Romano tvrdý ovčí sýr 200 g si můžete objednat z e-shopu Kosik.cz za cenu 129,00 Kč.

Zanetti Parmigiano Reggiano extra tvrdý sýr 150 g si můžete objednat z e-shopu Kosik.cz za cenu 134,90 Kč.