Hasiči zrušili u požáru v Mochově zvláštní stupeň poplachu

25. 02 2018 | K vítězství nad obřím požárem se v sobotu přiblížili hasiči, kteří v Mochově v bývalém areálu mrazíren bojují s obřím požárem plechové haly. Ta naposledy sloužila k uložení brambor uskladněných v dřevěných bednách. Objekt i se zbožím a veškerým zázemím plameny zcela zničily. Škoda by se mohla vyšplhat ke 100 milionům korun.  

Plameny, kvůli nimž byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu, byly hasičům ohlášeny v pátek v 9.51 hod. Hasiči s nimi bojovali dlouhé hodiny: po celý den i v noci na sobotu, kdy je potrápil mráz - zamrzala jim čerpadla i výšková technika. Hašení pokračovalo i v sobotu, kdy už zvláštní stupeň požárního poplachu bylo možno snížit na třetí stupeň – což ale stále odpovídá mimořádné situaci. A nadále umožňuje vyžádat si vyslání techniky i z dalších krajů.

Do akce se v sobotu dopoledne zapojila i těžká technika hasičského záchranného útvaru. S její pomocí byla postupně bourána část stěn a střechy, která dosud odolávala a bránila v přístupu ke žhnoucímu obsahu skladu (jedna stěna se zhroutila a část střechy propadla už během pátku). Na pomoc při bourání budovy dorazily ze Zbiroha na Rokycansku bagr s teleskopickým ramenem – UDS neboli univerzální dokončovací stroj – na kolovém podvozku a až z Hlučína na Opavsku pásové rypadlo s vybavením na stříhání plachů i drcení betonových bloků. Stržení konstrukcí umožnilo pokračování hasebních prací v místech shora nepřístupných (kvůli bezpečnosti totiž v pokročilejších fázích zásahu hasiči dávali přednost zejména použití výškové techniky) a také zajistí bezpečnost pro budoucí práci vyšetřovatelů.

V zásahu budou hasiči pokračovat až do neděle. Nejspíš i pak ještě na místě zůstane jednotka, která bude na požářiště dohlížet. 
 

 

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO