Festival Folkový kvítek zmokl

Přírodní divadlo v Konopišti se letos v sobotu 12. května 2012 stalo místem konání již 21. ročníku soutěžního hudebního festivalu Folkový kvítek.

Jeho pořadatelem se stal tradičně KVĚT – sdružení klubů dětí a dětských domovů v ČR, které vyvíjí svoji činnost pro 1.280 dětí v 44 dětských domovech. Případný zisk je použit na zimní tábory, ozdravné pobyty, víkendové akce a různé soutěže.

Kromě profesionálních hudebníků v národním finále festivalu vystoupily i děti postoupivší z šesti kol autorsko-interpretační soutěže v kategoriích folk, country, fok-rock a bluegrass. Folkový kvítek je v podstatě druhou největší hudební přehlídkou svého druhu v Čechách a největší ve Středočeském kraji včetně Prahy. Ten letošní 21. ročník byl hojně navštívený, hojně zalévaný deštěm a rtuť teploměru také příliš nestoupala, což ale nikomu příliš nevadilo.
 
Jeviště přírodního divadla tak postupně přivítalo mj. Tomáše Kluse, Spirituál kvintet, Roberta Křesťana, Žalmana a další. Okolo amfiteátru vyrostla stanová městečka, o spokojenost návštěvníků se postaraly desítky stánků s občerstvením a dalším zbožím, každý si mohl vybrat podle gusta. Okolo půl osmé večer nastoupila na jeviště plzeňská skupina Cop, s níž si jejich písničky zazpívala i převážná část publika.
 
Poté nastal slavnostní okamžik, kdy byli vyhlášeni vítězové v jednotlivých dětských kategoriích, z nichž dvěma předali ceny starosta Benešova Ing. J. Hlavnička a místostarosta T. Podhola. Poté následovalo vystoupení dalších kapel, které přítomným vyhrávaly až přes půlnoc.