Druhý díl filmu Dědictví má nový název

Dva měsíce trvalo natáčení druhého dílu komedie režisérky Věry Chytilové Dědictví aneb Kurvahošigutntag z roku 1992. Název druhé části úspěšné komedie bude Dědictví aneb Kurvaseneříká, řekl dnes ČTK Pavel Zenkl ze společnosti 2media. Poslední záběry vznikaly dnes v Pyšelích na Benešovsku.

Režisérem druhého dílu je Robert Sedláček, scénář napsal představitel hlavní role Boleslav Polívka. "Poslední natáčecí scéna se odehrává v léčebně, kde se má rozuzlit Bohušův dluh," uvedla firma 2media. Kromě Polívky se diváci mohou těšit na Karla Heřmánka, Ivanu Chýlkovou, Dagmar Havlovou, Břetislava Rychlíka, chybět nebude ani Bohušův věrný přítel v podání Arnošta Goldflama, který ve druhém díle povýšil na Bohušova tajemníka a účetního. Podle Polívky se z prvního do druhého dílu přenesli prakticky všichni herci, kteří "přežili". Bohuš podle Polívky zestárl, stal se vdovcem a podstatně se změnil. Je opatrnější, trochu mu ubylo sil a jeho humor má někdy trpkou příchuť.
 
Původní snímek Chytilové v kinech vidělo 810.000 diváků a nespočet dalších v televizi. Podle Sedláčka to byl jeden z filmů, který předběhl svou dobu a byl drzý v tom, že se netvářil jako komentář a hlubokomyslná věc.
 
Film se natáčel v okolí Prahy a Brna. Premiéra se předpokládá počátkem příštího roku.
 
Autor: ČTK