Dosud nejvýkonnější domácí kino od Bose – soundbar SoundTouch 300

Společnost BaSys, výhradní distributor audio produktů Bose pro Českou republiku a Slovensko, představuje dosud nejvýkonnější systém domácího kina v kompaktním provedení – soundbar Bose SoundTouch 300. Jedná se o modulární systém, jehož základem je vlastní soundbar, který je určen k instalaci u televizoru. Další možnosti prostorového zvuku plnohodnotného domácího kina přináší rozšíření o designově jednotnou dvojici zadních bezdrátových reproduktorů Virtually invisible 300 a basový modul Acoustimass 300. Celý komplet si v obývacím pokoji nezadá s profesionálním ozvučením kinosálů. Luxusní lesklé černé provedení Soundbaru i dalších částí systému je ozdobou každého moderního prostoru.  

Domácí kino i kompletní audiosystém

Zvukový projev soundbaru o velikosti 97,8 x 10,8 x 5,7 cm okamžitě překvapí. Pověst společnosti, která dokáže z malých reproduktorových sestav vykouzlit neskutečně velký zvuk, demonstruje právě SoundTouch 300, který zásadně rozšíří možnosti jakéhokoli televizoru a přidá kompletní funkci domácí reproduktorové sady. Dialogy ve filmech se stanou srozumitelnějšími a jakýkoli hudební doprovod či reprodukce posluchače nadchne. Dle vlastních potřeb a náročnosti mohou uživatelé zvolit vlastní sestavu.

Přesto, že soundbar je umístěn na první pohled jako středový reproduktor u televizoru, dokáže vyvolat silný prostorový stereo efekt. K tomu přispívá technologie PhaseGuide® která přesvědčivě zasadí zvuk do míst na kraji místnosti, kde žádné reproduktory nejsou. K tomu, aby se zvuk přizpůsobil každému prostoru, slouží automatická kalibrace ADAPTiQ®, která upraví zvukový projev různě velkým a členitým pokojům. Malý soundbar dokáže překvapit i hlubokými a dynamickými basy při všech úrovních hlasitosti. Ty zajišťuje patentovaná technologie QuietPort ™. Bezdrátové rozšiřující moduly zadních reproduktorů a subwooferu požitek ze zvukového projevu ještě dále znásobují.

Zdroje zvuku a široké spektrum využití 

K soundbaru lze jednoduše bezdrátově s využitím WiFi či Bluetooth i pomocí kabelů připojit řadu zařízení, od DVD nebo BluRay přehrávačů, přes notebook, tablet, až po mobilní telefon, jehož párování usnadňuje technologie NFC. Stačí přiložit smartphone k přístroji a bezdrátové spojení je aktivováno. 

Po připojení k domácí WiFi síti se možnosti využití rozšíří téměř neomezeně. Prostřednictvím aplikace pro smartphony lze volit hudbu z populárních internetových zdrojů, jako například Spotify®, Deezer, iTunes nebo nespočetného množství internetových rádií. Jako zdroj lze také použít hudbu uloženou na centrálním domácím úložišti typu NAS. Ovládat jednoduše z telefonu zvukovou kulisu v celém domě umožňuje technologie SoundTouch, která z přístrojů umístěných v jednotlivých místnostech a vybavených touto funkcí vytvoří jednotný celek. V aplikaci si potom zvolíte, zda chcete v celém domě stejnou zvukovou kulisu, nebo nastavíte v každé místnosti jinou hudbu. Ovládat přehrávání mohou všichni členové domácnosti prostřednictvím svého smartphonu.

„Až uslyšíte SoundTouch 300 na vlastní uši, neuvěříte, že se zvuk line z tak malého reproduktoru,“ říká David Hilpert, produktový manager Bose společnosti BaSys. „Inženýři v Bose posunuli opět hranice poměru velikosti systému a kvality a hutnosti zvukového projevu. O tom všem se těžko mluví, to člověk musí slyšet. To, že je tenhle soundbar vybaven možnostmi komunikace s ostatními zařízeními SoundTouch, otevírá v domácnostech množství možností. SoundTouch se pro mě stal synonymem jednotného systému pro celý dům.“

Všechny komponenty systému jsou k dostání prostřednictvím distributora BaSys a jeho prodejců. Soundbar SoundTouch 300 je na trhu za koncovou doporučenou cenu 22 000 Kč, sada zadních bezdrátových reproduktorů Virtually invisible 300 přijde na 9 990 Kč a cena bezdrátového basového modulu Acoustimass 300 je také 22 000 Kč.