Další monitory dechu v benešovské nemocnici

O deset nových monitorů dechu je od čtvrtka bohatší dětské oddělení Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov. Přístroje, jenž hlídají spánek novorozence a při zástavě dechu nebo při nedostatečné dechové aktivitě na tento fakt ihned upozorní hlasitý alarm.

„Tyto monitory nám předala Nadace Křižovatka, která byla založena počátkem roku 1995 jako jediná organizace v České republice s cílem pomáhat dětem, novorozencům a kojenců ohroženým Syndromem náhlého úmrtí," vysvětlila Jana Musilová, asistentka marketingu benešovské nemocnice s tím, že za dobu svého působení nadace předala již 4520 monitorů Babysense II do nemocnic ve všech regionech Česka. Darované monitory jsou velkým přínosem pro dětské a novorozenecké oddělení, i pro maminky těch nejmenších pacientů.

„Tohoto daru si velice vážíme, jelikož monitory Babysense jsou úžasnou pomůckou při poskytování zdravotní péče našim nejmenším pacientům," poděkoval ředitel Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov Michal Oščipovský.
 
„S monitory Babysense jsou spokojeny především maminky, pro které je to jistota, že jejich miminko nebude ohroženo. Často se stává, že si maminky o monitory říkají samy a my jsme nesmírně rádi, že díky Nadaci Křižovatka jim je můžeme bez problémů poskytnout," dodal primář dětského oddělení nemocnice Antonín Tomaides.