Čeští odborníci na výživu vyvinuli speciální dietu pro české ženy

„Češky nesnídají, obědvají nejčastěji velmi kalorická jídla, která ovšem zhltnou v průměru za 13 minut. Nejvíce pochutin si nechávají na „pohodový“ večer. Zhubnout touží 73 % z nich, 6 z 10 pak drží opakovaně dietu, s níž se zpravidla po jo-jo efektu dostanou na ještě vyšší váhu,“ to jsou alarmující data společnosti KetoFit, která po řadě průzkumů vyvinula dietu ušitou na míru českým ženám.

„České ženy si s sebou historicky nesou špatné stravovací návyky, jakými jsou nepravidelné a nezdravé stravování plné smaženého jídla a malý příjem tekutin. Dělají chyby v podobě konzumace slazených nápojů, knedlíků a mnoho dalších prohřešků, které zdědily po fyzicky mnohem aktivnějších rodičích a prarodičích. Ačkoliv se od nich postupně osvobozují, životní tempo a změny ve společnosti jsou rychlejší. Nestíhají se přizpůsobit, a tak se často dostanou na takovou váhu, že jim nezbývá než držet diety. Ty jsou někdy nezbytné, ale některé dokáží udělat více škody než užitku, protože si během nich ženy odvápní kosti, oslabí chrupavku, vypěstují šediny, zhorší zrak a především ztratí velké množství potřebných vitamínů, minerálů a živin,“ varuje Filip Degl ze společnosti KetoFit, která se zabývá studiem vlivu diet na české ženy.
 
Češky jsou závislé na cukrech
 
Nadměrný příjem moučných (sacharidových) potravin je slabinou většiny českých žen a někdy doslova závislostí. Jakmile je přestanou jíst, klesne glykemický index potravy, sníží se hladina hormonu inzulínu, který provokuje chuť na sladké a sníží se chuť na jídlo obecně.
A co tedy Češkám doporučit? Po řadě průzkumů odborníci z KetoFitu zjistili, že českým ženám nejvíce vyhovuje tzv. ketonová dieta, kdy se zvýší příjem množství bílkovin a naopak se sníží příjem sacharidů na minimum. Tělo si začne brát energii z ketonů, jejichž tvorba urychleně redukuje tukové zásoby.
 
„Na českém trhu už je řada proteinových diet, které jsou však příliš jednostranné a neberou také ohled na chuťové zvyklosti české ženy,“ říká Filip Degl s tím, že KetoFit je česká firma, která na charakter českých chutí a ingrediencí bere ohledy stejně jako na dodání nezbytných vitamínů, živin, minerálů a zejména vlákniny, které v mnoha dietách chybí a tělo českých žen se bez nich prokazatelně poškozuje. 
„Proto jsme toto všechno, včetně jednatřiceti vitamínů, v potřebném množství do jídel, jichž je při naší dietě sedm denně, přidali.“
Při KetoFit dietě ženy zhubnou cca 2,5 kilogramu za týden. Ani tato dieta by se však neměla v jednom intervalu držet déle než tři týdny. „Už během ní však přechází ženy na zdravou stravu připravovanou z běžných surovin. Vzděláváme je formou měsíčního e-booku, mohou se radit s naším výživovým poradcem nebo zdarma vyzkoušet zdravé vaření podle receptů, které aktualizujeme na portále ketofit.cz,“ uzavírá Filip Degl.
 
Proč Češkám vyhovuje KetoFit dieta:
 
1. Podle průzkumů mají Češky mnohem vyšší spotřebu sacharidů než je obvyklé, při KetoFit dietě je jejich přísun omezen. Po cca 2 dnech přestanou být na cukrech závislé, tělo začíná fungovat normálně a začíná spalovat.
2. Nemusejí počítat kalorie, nakupovat suroviny ani složitě vařit. Na týden, dva, či tři si mohou objednat balíčky jídel, které obsahují zvýšené množství bílkovin.
3. Nebudou ohrožené nedostatkem vitamínů, minerálů, vlákniny apod., které u jiných diet hrozí. Zde je jejich obsah naopak posílen.
4. Dietní strava jim bude chutnat, protože příchutě jsou přizpůsobeny oblíbenosti u českých žen.
 
Jak probíhá KetoFit dieta v praxi:
 
1. jídlo: snídaně 8:00
a) Teplá omeleta KetoFit s příchutí pórek na smetaně. K tomu můžete přidat pár ředkviček, čaj nebo kávu neslazené či slazené Stévií(pozor na rozpustné kávy a kávinky!). 
b) Sladký koktejl KetoFit s oříškovou příchutí, opět čaj nebo káva. 
Pokud nejste zvyklé snídat, připravte si proteinový koktejl s sebou.
Vezměte si také lahev pitné vody. Je důležité dodržovat pitný režim a může se vám hodit při přípravě dalších porcí na cestách.
 
2. jídlo: svačina 10:30
a) KetoFit jahodový koktejl připravený v shakeru s 220 ml vody. Dále vypijte 250 ml vlažné vody.
b)Zalijte houbovou polévku KetoFit 250–300 ml horké vody a rozmíchejte. Dále vypijte 250 ml vlažné vody. 
 
3. jídlo: oběd 13:00
a) Pokud jste na cestách, připravte si porci koktejlu KetoFit z 220 ml vody s bergamotovou příchutí. Dále vypijte 250–500 ml vlažné vody. Můžete přidat vybranou zeleninu.
b) Pokud jste doma, připravte si velkou porci teplé polévky z receptáře KetoFit. Jako sladkou tečku si dopřejte jednu porci koktejlu KetoFit z 220 ml vody s příchutí bergamotu.
 
4. jídlo: odpolední svačina 15:30
a) Čokoládová tyčinka KetoFit, vypijte 250 ml vlažné vody.
b) Jste-li doma, připravte si omeletu KetoFit s čabajkovou příchutí.
 
5. jídlo: večerní svačina 18:00
Sladký koktejl KetoFit s mandlovou příchutí. 
6. jídlo: večeře 20:30
a) Orestujte plátky cukety na lžičce sádla a poklaďte jimi omeletu KetoFit pórek na smetaně.