Český den proti rakovině v Benešově

Ve středu 16. května 2012 procházely Benešovem trojice studentů benešovských středních škol, skautů a dalších dobrovolníků, aby nabízely symbolický květ měsíčku.

Byly součástí celorepublikové akce „Český den proti rakovině“ a každý, kdo si zakoupil za 20 Kč tuto kytičku, přispěl na účet Ligy proti rakovině Praha, která se zabývá nádorovou prevencí, zlepšováním kvality života onkologických pacientů, podporou onkologického výzkumu a přispívá na vybavení onkologických center.

Jedná se o XVI. ročník této celostátní sbírky Český den proti rakovině, letošním tématem jsou "nádorová onemocnění ledvin". Cílem programu je informovat veřejnost o možnostech, jak si své ledviny chránit. Důvodem je alarmující fakt, že za posledních pětatřicet let narostl výskyt nádorů ledvin v  naší zemi na téměř čtyřnásobek, čímž se Česká republika dostala na první místo v celosvětovém srovnání výskytu.
 
Kdo si kytičku nestihl zakoupit a chce přispět, může zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS KVET na číslo 87 7777, a to do 30. září 2012. Cena jedné DMS je 30 Kč, LPR Praha obdrží 27 Kč. Do 31. 12. 2012 je také možné  přispět na sbírkový účet Českého dne proti rakovině č.ú. 65 000 65/0300.
 
Více informací na: www.lpr.cz