Ceny pohonných hmot ve Středočeském kraji klesly o haléře

Ve Středočeském kraji v uplynulém týdnu mírně klesly ceny pohonných hmot. Nejprodávanější benzin Natural 95 v průměru zlevnil o dva haléře na 35,51 koruny za litr, nafta o sedm haléřů na 35,71 koruny za litr. Nejvýhodnější ceny jsou na Rakovnicku, nejdražším regionem pro nákup pohonných hmot je naopak Benešovsko. Vyplývá to z aktuálních údajů společnosti CCS. 

Na Rakovnicku mohli řidiči ve středu benzin natankovat průměrně za 34,76 Kč/l. Pod hranicí 35 korun se prodával také na Mělnicku a Kladensku. Na Benešovsku naopak stojí litr nejprodávanějšího benzinu průměrně 36,54 koruny. Hranici 36 korun překonávají také čerpací stanice na Berounsku a Praze-západ. 

Nafta na Rakovnicku průměrně stojí 35,12 Kč/l, na Benešovsku ji naproti tomu motoristé kupují za 36,48 Kč/l. Nad krajským průměrem se drží ceny dieselu také na Nymbursku, Příbramsku, Praze-západ a Berounsku. 
    
Ceny ve středních Čechách jen mírně přesahují celorepublikový průměr. Nejdražší ceny pohonných hmot jsou v Praze, nejlevněji je naopak v Jihočeském kraji.
 
zdroj: ČTK