BNP Paribas Cardif Pojišťovna pomáhá klientům, co se starají o školáky na distanční výuce

BNP Paribas Cardif Pojišťovna opět pomáhá klientům, kteří se kvůli péči o své děti na distanční výuce dostávají do problémů se splácením svých závazků. Díky loňské inovaci pojištění schopnosti splácet se pojištění v případě ošetřování člena rodiny vztahuje i na tyto případy péče o děti z důvodu uzavření školských zařízení jako prevence proti šíření covid-19.

„Již na jaře tato novinka pomohla zvládnout nelehkou situaci stovkám rodin a aktuální druhá vlna původní počty brzy překoná,“ říká Martin Steiner, obchodní ředitel BNP Paribas Cardif Pojišťovny.

Aktuální pojištění schopnosti splácet BNP Paribas Cardif Pojišťovny má rozšířené pojistné krytí a jako první na trhu pomáhá i v případech, kdy pojištěný pečuje o člena rodiny. Pojišťovna pak přebírá za klienta pravidelné splátky hypotečního, spotřebitelského či osobního úvěru a plnění probíhá již od první splátky úvěru. Pojištění si může sjednat zaměstnanec na hlavní či zkrácený pracovní poměr, dobu určitou i neurčitou.

„Když jsme v průběhu minulého roku přinesli inovované Pojištění schopnosti splácet zahrnující i pojištění ošetřování člena rodiny, byli jsme první na trhu. Nyní ještě více přizpůsobujeme pojištění na míru našim klientům, protože vidíme potřebu reagovat na aktuální situaci péče o děti z důvodu zavřených škol při koronavirové pandemii. Naším cílem je, aby pojištění přinášelo našim klientům ještě lepší ochranu, dostupnou pro co největší množství lidí,“ dodává Martin Steiner.

Inovované pojištění schopnosti splácet BNP Paribas Cardif Pojišťovny rozšířilo počet rizik, na která se pojištění vztahuje. Klient je pojištěn pro případ pracovní neschopnosti z důvodu úrazu, nemoci – včetně duševních onemocnění moderní doby jako je deprese či syndrom vyhoření – ztráty zaměstnání, invalidity 2. nebo 3. stupně, úmrtí a také pro případ ošetřování člena rodiny. Zde zcela nově i při péči o děti, které jsou doma z důvodu státem uzavřených školských zařízení kvůli aktuální situaci pandemie koronaviru covid-19.

Ošetřovaným členem rodiny může být partner, děti, sourozenci nebo rodiče, a to jak pojištěného, tak i jeho partnera. Ošetřovat pak může přímo pojištěný, jeho partner, nebo se ošetřovatelé mohou střídat. Stačí potvrzení, že se ošetřovaný o sebe nedokáže sám postarat a u ošetřujícího musí kvůli nastalé situaci dojít k výpadku pravidelného příjmu. V případě ošetřování člena rodiny kvůli uzavření školských zařízení z důvodu koronaviru postačí doložit žádost o ošetřovné pro tento účel.