Blanický rytíř pasuje nové cyklorytíře

25. 04 2014 | V sobotu 17. května 2014 se v Kraji blanických rytířů na Benešovsku uskuteční již devátý ročník cyklistické akce s názvem „Blanický cyklorytíř“, která zahájí cyklistickou sezónu na cyklotrase s názvem „Po stopách blanických rytířů“. 

I pro tento ročník jsou tradičně připraveny dvě cyklotrasy – pro zdatné cyklisty a pro rodiče s dětmi. Obě cyklotrasy začínají v Pravoníně.
 
Delší cyklotrasa (34 km), vede kolem bájné hory Blaník přes stejnojmennou chráněnou krajinnou oblast. Na trase naleznou návštěvníci odpočinková místa s ilustrovanými legendami o blanických rytířích.
 
Cyklotrasa pro rodiče s dětmi, dlouhá 10 km, bude doplněna zastaveními s plněním různých cyklistických i vědomostních úkolů.
 
„Blanický cyklorytíř startuje z Pravonína během devítileté tradice teprve podruhé. Každoročně však účastníci akce Pravonínem projíždějí a vždy od nás dostávali tradiční perníčky. Letos jsme připravili pro účastníky jinou upomínku, a to obrázkové magnetky a propisovací tužky. Vzhledem k našemu spolupořadatelství bude samozřejmě program i občerstvení pestřejší“, doplnila k akci starostka Pravonína Mgr. Jana Lapáčková.
 
Letošní start cyklistické akce bude v sobotu 17. května průběžně mezi 13 a 14 hodinou z pravonínské návsi, kde bude i zakončení cykloakce. 
 
Všichni účastníci, kteří cyklotrasu absolvují a do cíle dorazí s potvrzenými kartami z jednotlivých stanovišť, obdrží pamětní list a budou blanickým rytířem pasováni na Cyklorytíře 2014. V cíli je zajištěno občerstvení včetně hudební produkce.
 
Cyklistickou akci realizuje obec Pravonín ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody ve Vlašimi a obcemi Kondrac, Načeradec, Veliš, Ostrov a Louňovice pod Blaníkem.
 
Účastnický poplatek 20,- Kč.
 
 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO