Benešovem se 5. června proženou Splašené židle

Masarykovým náměstím v Benešově se 5. června proženou Splašené židle. Jmenuje se tak první ročník soutěže firem a správných nadšenců adrenalinového sportu, který pořádá Rytmus Benešov, o.p.s. Závodit se bude na kolečkových kancelářských židlích. Výtěžek ze startovného pomůže pokrýt náklady spojené se službou Podpora samostatného bydlení v Benešově a okolí, kterou poskytuje pořádající organizace.  

„Dvoučlenná družstva budou mít za úkol co nejrychleji překonat krátkou trasu a přitom splnit jeden úkol. Soutěž bude vyřazovací, každý tým by měl absolvovat minimálně dvě jízdy. Uspořádáme také finále útěchy pro poražené. Na soutěžící čekají zajímavé ceny,“ řekl ředitel společnosti Rytmus Benešov, o.p.s. Pavel Goby. 
 
Zájemci se mohou registrovat na tel.: 773 391 181 nebo benesov@rytmus.org nejpozději do 20. května. Pořadatelé uvítají, když si soutěžící přinesou vlastní židle; ochranné pomůcky, jako přilby a nákoleníky, budou k zapůjčení na místě.
 
„Byli bychom rádi, kdyby akce oslovila hlavně firmy. Startovné za tým bude 500 Kč a chceme ho použít na asistenční služby,“ dodal Pavel Goby.
 
Posláním Rytmusu Benešov, o.p.s. je podporovat lidi se zdravotním postižením v aktivním zapojení do společnosti a v seberealizaci, zejména při pracovním uplatnění, bydlení a vzdělávání v běžném prostředí. Rytmus pomáhá najít zaměstnání lidem s postižením a podporuje také přechod studentů se zdravotním postižením ze školy do běžného života. Pomáhá rodičům s mentálním postižením osvojit si nové kompetence potřebné pro péči o vlastní dítě. Nabízí poradenství lidem se zdravotním postižením, pořádá pro ně kurzy na zvyšování dovednosti. Připravuje vzdělávací kurzy pro lidi, kteří se starají o člena rodiny se zdravotním postižením. Podporuje také samostatné bydlení lidí se zdravotním postižením. Podrobnosti jsou na www.benesov.rytmus.org.