Benešov plánuje rozsáhlou přestavbu autobusového nádraží

Benešov plánuje rozsáhlou přestavbu autobusového nádraží, které už podle radnice nevyhovuje potřebám cestujících. Náklady se odhadují na 100 milionů korun, město chce na akci získat peníze z Evropské unie. Je dokončena studie, kterou radnice na přelomu října a listopadu představí veřejnosti ve výstavní síni na poliklinice, řekl ČTK starosta Jaroslav Hlavnička (Volba pro město). 

Kvůli zvýšení bezpečnosti se počítá mimo jiné s protažením podchodu z vlakového na autobusové nádraží. "Máme udělanou studii na prodloužení podchodu a na předělání autobusového nádraží včetně zastřešení a vybudování budovy terminálu," uvedl Hlavnička. Autobusy by nově neměly zastavovat na ulici, ale zajíždět blíže k vlakovému nádraží. 
    
Radnice chce na akci získat peníze, které budou vyčleněny na dopravní projekty v pražském příměstském okruhu. "Benešov je dopravní uzel, kam se sjíždějí lidé z širokého okolí a přepravují se odtud za zaměstnáním do Prahy," podotkl starosta. 
    
Příprava projektové dokumentace a výběr zhotovitele podle Hlavničky zaberou jeden rok. Stavět by se mohlo i bez schválené dotace, protože práce budou rozděleny do několika etap. Dotaci by podle starosty město mohlo získat i na rozestavěný projekt. 
    
Autobusová nádraží modernizují i další středočeská města. Nové podoby se dočkalo například nádraží v Příbrami. Rekonstrukci plánují také v Kolíně, kde je autobusové nádraží podle radnice architektonicky rozbourané a netvoří funkční celek. 
 
zdroj: ČTK