Benešov plánuje rozsáhlou přestavbu autobusového nádraží

3. 10 2013 | Benešov plánuje rozsáhlou přestavbu autobusového nádraží, které už podle radnice nevyhovuje potřebám cestujících. Náklady se odhadují na 100 milionů korun, město chce na akci získat peníze z Evropské unie. Je dokončena studie, kterou radnice na přelomu října a listopadu představí veřejnosti ve výstavní síni na poliklinice, řekl ČTK starosta Jaroslav Hlavnička (Volba pro město). 

Kvůli zvýšení bezpečnosti se počítá mimo jiné s protažením podchodu z vlakového na autobusové nádraží. "Máme udělanou studii na prodloužení podchodu a na předělání autobusového nádraží včetně zastřešení a vybudování budovy terminálu," uvedl Hlavnička. Autobusy by nově neměly zastavovat na ulici, ale zajíždět blíže k vlakovému nádraží. 
    
Radnice chce na akci získat peníze, které budou vyčleněny na dopravní projekty v pražském příměstském okruhu. "Benešov je dopravní uzel, kam se sjíždějí lidé z širokého okolí a přepravují se odtud za zaměstnáním do Prahy," podotkl starosta. 
    
Příprava projektové dokumentace a výběr zhotovitele podle Hlavničky zaberou jeden rok. Stavět by se mohlo i bez schválené dotace, protože práce budou rozděleny do několika etap. Dotaci by podle starosty město mohlo získat i na rozestavěný projekt. 
    
Autobusová nádraží modernizují i další středočeská města. Nové podoby se dočkalo například nádraží v Příbrami. Rekonstrukci plánují také v Kolíně, kde je autobusové nádraží podle radnice architektonicky rozbourané a netvoří funkční celek. 
 
zdroj: ČTK
 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO