Benešov chce na sídlišti zavést parkovací zónu pro rezidenty

26. 09 2013 | Benešov chce zavést parkovací zónu pro rezidenty na sídlišti Bezručova. Nově by tam měli parkovat za určitý poplatek jen místní, podobně jako je tomu v některých pražských městských částech. Novinářům to dnes řekl starosta Jaroslav Hlavnička (Volba pro město). 

V současnosti na sídlišti parkují řidiči živelně, auta tam odstavují i přespolní. Obousměrné ulice jsou průjezdné jen jedním směrem. "Je to špatné i z bezpečnostního hlediska. Kdyby tam hořela některá z výškových budov, tak se tam hasiči nedostanou. Nejdřív by musel přijet buldozer a všechna auta vyhrnout na hromadu," podotkl starosta. 
    
K tomu, aby radnice opatření zavedla, bude podle Hlavničky nejdříve potřeba na sídlišti vybudovat dostatek parkovacích míst. Měla by vzniknout například na výjezdu z Bezručovy ulice do Vlašimské. Radnice ale na to nejdřív musí získat peníze. 
    
V Benešově dosud parkovací zóna pro rezidenty nevznikla, nový parkovací systém na sídlišti bude novinkou. Podle Hlavničky by měla nová pravidla platit na území vymezeném ulicemi Na Bezděkově, Vlašimská, Na Chmelnici a Hráského. Kolik bude řidiče parkování stát, zatím nebylo stanoveno. 
    
Rezidentské karty nedávno zavedli například v Poděbradech na Nymbursku. Modré zóny, na nichž mohou parkovat pouze místní obyvatelé a živnostníci, fungují ve středních Čechách také v Berouně. 
 
zdroj: ČTK
 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO