Benešov chce na sídlišti zavést parkovací zónu pro rezidenty

Benešov chce zavést parkovací zónu pro rezidenty na sídlišti Bezručova. Nově by tam měli parkovat za určitý poplatek jen místní, podobně jako je tomu v některých pražských městských částech. Novinářům to dnes řekl starosta Jaroslav Hlavnička (Volba pro město). 

V současnosti na sídlišti parkují řidiči živelně, auta tam odstavují i přespolní. Obousměrné ulice jsou průjezdné jen jedním směrem. "Je to špatné i z bezpečnostního hlediska. Kdyby tam hořela některá z výškových budov, tak se tam hasiči nedostanou. Nejdřív by musel přijet buldozer a všechna auta vyhrnout na hromadu," podotkl starosta. 
    
K tomu, aby radnice opatření zavedla, bude podle Hlavničky nejdříve potřeba na sídlišti vybudovat dostatek parkovacích míst. Měla by vzniknout například na výjezdu z Bezručovy ulice do Vlašimské. Radnice ale na to nejdřív musí získat peníze. 
    
V Benešově dosud parkovací zóna pro rezidenty nevznikla, nový parkovací systém na sídlišti bude novinkou. Podle Hlavničky by měla nová pravidla platit na území vymezeném ulicemi Na Bezděkově, Vlašimská, Na Chmelnici a Hráského. Kolik bude řidiče parkování stát, zatím nebylo stanoveno. 
    
Rezidentské karty nedávno zavedli například v Poděbradech na Nymbursku. Modré zóny, na nichž mohou parkovat pouze místní obyvatelé a živnostníci, fungují ve středních Čechách také v Berouně. 
 
zdroj: ČTK